banner2

İBB'den garip dans festivaline rekor ücret! Bakın halkın parasını nasıl çarçur etmişler?

İBB geçtiğimiz günlerde doğaçlama dans festivali düzenlemişti. Festival açılışında Alman bir dansçının 'garip' gösterisi sosyal medyada tepkilere neden olmuştu. İBB'nin bu saçma dans gösterisine ödediği ücret ortaya çıktı.

Gündem 02.07.2022, 13:13 02.07.2022, 13:15
Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediyesi hizmet belediyeciliğinde sınıfta kaldı. Her defasında yapılamayan projelerle gündeme gelen İBB, bu defa doğaçlama dans festivali ile gündem oldu.

ALMAN DANSÇININ 'DOĞAÇLAMA' GÖSTERİSİ TEPKİLERE NEDEN OLDU

İBB, Haziran ayında İstanbul Uluslararası Doğaçlama Dans Festivali adı altında bir organizasyon düzenledi.

Festivale 10 Haziran'da Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda gerçekleştirilen lansman ile start verildi. Salondaki festival açılışında Alman bir dansçının gösterisi ise sosyal medyanın gündemine oturdu.

MECLİS'TE SORU ÖNERGESİ VERİLDİ

İBB meclisinin bile gündemine gelen bu garip gösteriye tepki yağdı.
İBB Meclisi Kültür Sanat Komisyonu Başkanı Ahmet Rasim Yücel konuyla ilgili soru önergesi vererek şunları ifade etti:

"Alman dansçı Ingo Reulecke'nin 'Anlık Kompozisyon' adlı gösterisi ve garip hareketleri birçok kişi tarafından alaya alınmış, televizyonlarda haber olmuştur. Hatta bu sabah buraya gelirken yine bir dans grubu yolcu vapurunda 'Kertenkele' dansı yaparken döşemeleri sökmüşler. O da alay konusu oldu. Biz sanata ve sanatçıya karşı değiliz. Benim oğlum da İstanbul Devlet Opera ve Bale sanatçısı. Biz doğru ve güzel olanı destekler, alkışlarız. Sanat diye alay konusu olan bu tür gösterilerin sergilenmesine sebep olmak İBB'ye yakışmamaktadır. Bu gösteriyi sergilemesi için Alman dansçıya ne kadar para ödediniz?" 

ORGANİZASYON İÇİN HARCANAN PARA TAMI TAMINA 215 BİN LİRA

Sosyal medyada tepkilerin artması üzerine festivalin PR çalışmaları durdurulurken, organizasyon için harcanan paranın miktarı da belli oldu. Elektronik Kamu Alımları Platformu üzerinden yapılan sorgulamada yönetimin 'İstisna' usulüne göre Kültür A.Ş üzerinden ihaleye tek katılımcı olarak katılan ve organizasyonu gerçekleştiren Vera Müzik Organizasyon Tanıtım San Ve Tic Ltd Şti'ne 215 bin lira ödedi.

İBB bu saçma gösteriye ödediği ücretle bir kez daha yönetimdeki beceriksizliğini ve halkın parasını çarçur ettiğini göstermiş oldu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!