banner2

İBB'de taciz skandalında iğrenç detaylar ortaya çıktı: Bacağıma dokunup eliyle sürtünmeye başladı

CHP'li İBB iştiraklerinden Boğaziçi Yönetim A.Ş.'de çalışan şüpheli M.S. iki güvenlik görevlisi kadına masaj bahanesiyle cinsel saldırıda bulundu. Mağdur kadınlar skandalı yönetime bildirince şoke eden bir cevapla karşılaştı.

Gündem 12.09.2022, 08:43 12.09.2022, 09:05
Abone ol
İBB'de taciz skandalında iğrenç detaylar ortaya çıktı: Bacağıma dokunup eliyle sürtünmeye başladı

CHP'li belediyeler ve teşkilatlardaki tacizlerin sonu gelmiyor. Benzer bir skandal bu kez İBB'de meydana geldi. Boğaziçi Yönetim A.Ş.'nin danışmanlık hizmeti verdiği Kiptaş Silivri 3. Etap Sitesi'nde görevli Muhammed S., iki güvenlik görevlisi kadına cinsel saldırıda bulundu. Yaşananları öğrenen site müdürü ve Boğaziçi Yönetim A.Ş. yetkilileri ise skandal olayı "şaka" yakıştırması yaparak olayı kapatmaya çalıştı. Yaşanan skandala tepki gösteren mağdur kadın ve amirin de işine son verildi.

5 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Sabah gazetesinin haberine göre; Yaşadığı taciz sonrası işinden olan N.B.'nin şikayeti üzerine Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı düğmeye bastı. Şüpheli Muhammed S. hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede olay günü şüphelinin müştekinin rızası dışında müştekin vücuduna dokunup saçlarını koklamaya çalıştığına yer verildi. Şüphelinin davranışlarının cinsel amaçlı olduğunun kabul edildiği iddianamede "Suçtan kurtulmaya yönelik" savunma yaptığı saptanan Muhammed S. için 5 yıla kadar hapis cezası istendi.

''BACAĞIMA DOKUNUP ELİYLE SÜRTÜNMEYE BAŞLADI''

Silivri 3. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki davanın karar duruşmasında müşteki N.B. "Güvenlik kulübesindeydim, Muhammed yanıma oturdu. Bacağıma dokunup eliyle sürtünmeye başladı. Masaj bahanesiyle elleriyle sırtıma ve omuzlarıma dokundu. "Ne yapıyorsun" dediğimde "masaj yapıyorum" dedi. İyice yanıma yaklaşıp saçlarımı koklamaya başladı. Olayın şokuyla kendimi dışarıya attım, Muhammed de kulübeyi terk etti. Günlerce kendime gelemedim. Bir ay sonra güvenlik kamera görüntülerini talep ettim, bana silinmiş olduğunu söylediler. İşten de çıkarılınca korkulacak bir durum kalmadığı için adli mercilere başvurdum" ifadelerini kullandı.

1 YIL 8 AY HAPİS CEZASI ALDI

Sanık Muhammed S. ise yaptığı savunmada şu ifadeleri kullandı; "N.B. ile aramızda normal bir arkadaşlık vardı. Onun eşyalarını taşımasına yardım ettim, bir problemi olduğunda çözmeye çalışıyordum. Üzerime atılı suçları kabul etmiyorum. Cumhuriyet savcısı mütalaasında, sanığın müştekiye karşı rızası olmadan cinsel amaçlı hareketlerde bulunmasının sabit olduğu anlaşıldığından sanığın cezalandırılmasını istedi. Mahkeme, Muhammed S.'nin "Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı" suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar vererek davayı noktaladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!