İBB'de işten çıkarılan çalışanlar açıklama yaptı! Bina giriş kapısı zincirle kapatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Spor A.Ş.’den çıkarılan işçiler bina önünde toplanarak basın açıklamasında bulundu. Spor A.Ş. Binasının önünde toplanan grubun binaya girmemesi için kapısında zincirle kapatıldığı görüldü.

Gündem 13.01.2022, 17:17

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraklerinde çalışırken işten çıkarılan çalışanlar, bugün İBB iştiraklerinden Spor A.Ş binasının önünde eylem yaptı. İşten çıkarılanlar işçiler ellerindeki dövizlerle slogan attı. Bir süre slogan atan grup daha sonra basın açıklaması yaptı.

'NAMUS SÖZÜ VERMİŞTİ, UNUTMUŞ OLMALI Kİ...'

Haksız yere CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İşten Atılanlar Platformu adına açıklama yapan Rasim Yağar, “Bildiğiniz üzere “Her şey çok güzel olacak” vaadiyle iş başına gelen Sayın Ekrem İmamoğlu, Seçim öncesi İstanbul halkına vadettikleri; “Namus şeref sözü vermişti. Bu sözü unutmuş olmalı ki ülkemizi ve dünyayı kasıp kavuran, gerek pandemi, gerekse ekonomik sıkıntıların yaşandığı şu günlerde, binlerce insanımızı haksız ve hukuksuz şekilde işten çıkarmıştır. İBB Yönetimi tarafından ekmeği elinden alınan bu kişiler işlerinden atılan, mağdur edilen, türlü türlü mobbing uygulanan arkadaşlara baktığımızda en az çalışanın 5 yılla, 20- 25 yıllık ve daha fazla tecrübe, bilgi ve birikimleriyle yıllarca İBB ve iştiraklerinde ki emekçilerdir.  İBB mağdurları olarak bizlerin haksız yere elimizden haklarımızın telafi edilmesini ve hak arayışımızda bizlerin yanında olunmasını, bizlere destek olunmasını, bizlere sahip çıkılmasını istiyoruz. Bu arkadaşlarımızın sorunlarına çare olunması, tüm kamuoyu önünde talep ediyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

'GAZİ OLDUĞUM İÇİN Mİ İŞTEN ÇIKARILDIM?'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde haksız yere işten çıkartıldığını kaydeden 15 Temmuz Gazisi Cengiz Özdemir, “ Ben kendilerine söyledim. Beni neden işten çıkarıyorsunuz? Gazi olmam sebebiyle mi. Bunu söyleyemeyiz. İnsan Kaynakları müdürü kadın bu haksızlığa dayanamayarak istifa etti. Benim suçum neydi. Benim 5 yılda hiçbir saygısızlığım yok ama yine de işime son verildi. Benim tek suçum demek ki gazi olmam nedeniyle kapı önüne kondum. 15 Temmuz gecesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde koruduğum kurumda ayağımdan yaralandım. Ameliyat oldum. Yüzde 89 engelliyim. O gece vatandaş olarak sokağa çıktım. Devletim beni buraya işe aldı. Çalışmaya başladım. Ama bunlar beni kapının önüne koydu” dedi.

Basın açıklamalarının ardından binanın girişine gelen işçiler kapının zincirle kilitlenmesini ise tepki gösterdi. Grup daha sonra sessizce oradan ayrıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!