İBB cenazeyi yolda bıraktı! Devreye Sultangazi Belediyesi girdi

CHP'li İBB dün bir skandala daha imza attı. İBB aracıyla cenaze taşıyan bir araç yolda kalırken sürücü ve imamdan cenaze sahibine şoke eden bir istek geldi. Sürücü, cenaze sahibine kendi imkanlarıyla camiye gitmelerini söyledi.

Gündem 25.01.2022, 11:35 25.01.2022, 11:35
Abone ol

İstanbul'da yoğun kar yağışı dün çok fazla etkili olurken ana ve ara yolların kapanmasıyla onlarca araç kontak kapatmak zorunda kaldı.

CENAZE SAHİBİNE KENDİ İMKANLARIYLA CAMİYE GİTMELERİNİ SÖYLEDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) aracıyla cenaze taşıyan bir araç da yolda kalırken iddiaya göre şoför ve imam, cenaze sahibine kendi imkanlarıyla camiye gitmelerini söyledi.

SULTANGAZİ BELEDİYESİ'NİN ARACI TAŞIDI

Durum üzerine şaşkınlık yaşayan vatandaş, cenazeyi servis yardımı istedikleri Sultangazi Belediyesi’nin aracına taşıdı.

'BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN BURAYA KEPÇE YA DA TRAKTÖR GÖNDERMESİNİ SÖYLEDİM'

Yaşananları anlatan cenaze sahibi şunları söyledi:

"Cenazeye gidecektik, kar yağışı yüzünden yollar kapandı. İmam ve şoför cenazemizi alıp bize 1,5 kilometre ilerideki camiye taşımamızı söyledi. Ben büyükşehir belediyesinin buraya kepçe ya da traktör göndermesini, yolu açmasını, yardımcı olmalarını söyledim. Arkadaşlar yapacak bir şeyleri olmadığını söylediler, 153’ü aramamı söylediler. Sultangazi Belediyesi bize yardımcı oldu. Şu an cenazemiz Sultangazi Belediyesi aracında, bu yolun bir an önce açılıp cenazemizi Mezarlıklar Müdürlüğü’ne ya da herhangi bir camiye ulaştırmamızı istiyorum."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!