banner2

İBB burs başvurusu ne zaman, hangi tarihte olacak? İBB burs başvuruları nereden, nasıl yapılır? 2023-2024

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarının sonrasında geçen yılki İBB burs başvuruları büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Peki İBB burs başvurusu ne zaman, hangi tarihte olacak? İBB burs başvuruları nereden, nasıl yapılır? 2023-2024

Gündem 06.09.2023, 19:55 06.09.2023, 20:02
Abone ol
İBB burs başvurusu ne zaman, hangi tarihte olacak? İBB burs başvuruları nereden, nasıl yapılır? 2023-2024

2023-2024 eğitim döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden burs başvurusu yapmayı düşünen öğrenciler, İBB burs başvurusu ne zaman yapılacak sorusunu araştırıyor. Geçtiğimiz yıl başvuruların 5-22 Ekim tarihleri arasında başladığı biliniyor. Bu yılki başvuru tarihleri ise merak konusu olarak bekleniyor. Peki İBB burs başvurusu ne zaman, hangi tarihte olacak? İBB burs başvuruları nereden, nasıl yapılır? 

İBB BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE OLACAK?

İBB burs başvurusu ne zaman, hangi tarihte olacak? İBB burs başvuruları nereden, nasıl yapılır? 2023-2024 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından duyurulan İBB burs başvuruları geçen yıl 5-22 Ekim tarihleri arasında başlamıştı. Bu yıl için henüz resmi bir tarih açıklanmamış olsa da, geçen yılın başvuru tarihleri göz önünde bulundurulduğunda, İBB burs başvurularının bu yılın Ekim ayının ilk iki haftasında gerçekleşmesi bekleniyor.

İBB BURS BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İBB burs başvurusu için gereken şartlar şunlardır:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • Öğrencinin kendisi veya ailesinin/anne-baba vefat durumunda yakınının İstanbul'da ikamet etmesi gerekmektedir.
  • Önlisans veya lisans düzeyinde öğrenci olmak.
  • Normal öğrenim süresi içinde eğitimine devam ediyor olmak.
  • Devlet üniversitesinde okuyor olmak veya Vakıf/Özel üniversitede tam burslu olarak kayıtlı olmak.
  • Ara sınıf ve son sınıf öğrencileri için yılsonu başarı notunun en az 100 üzerinden 53 veya 4 üzerinden 2,00 olması gerekmektedir.
  • Gelir durumu açısından maddi desteğe ihtiyaç duymak.

İBB BURS ÜCRETİ NE KADAR, KAÇ TL?

İBB burs ücreti ne kadar, kaç TL sorusunun cevabı internette sıklıkla araştırılıyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 75 bin öğrenciye 4500 TL burs verileceğini belirterek;"İBB Bursları için hiçbir referans gerekmiyor.

Üniversite öğrencisi kardeşlerimiz gönül rahatlığıyla başvurabilirler. Bu yıl 75 bin öğrenciye 4.500 TL eğitim desteği vereceğiz." açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!