banner2

İBB Başkanı İmamoğlu İstanbul'u terk etti! Tevfik Göksu canlı yayında açıkladı: Anketlerde 8 puan öndeyiz!

A Haber'de yayınlanan canlı programa katılan Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu İstanbul’da yapılan son anket sonuçlarını izleyenlere aktardı. Tevfik Göksu, “İstanbul’da Cumhur’un oyu 2 puan önde. İBB Başkanlığı seçimi olursa da 8 puan yukarıda.” ifadesini kullandı.

Gündem 02.04.2023, 10:58 02.04.2023, 11:11
Abone ol
İBB Başkanı İmamoğlu İstanbul'u terk etti! Tevfik Göksu canlı yayında açıkladı: Anketlerde 8 puan öndeyiz!

Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili olarak görev yapan Tevfik Göksu A Haber canlı yayınında gündeme dair önemli ifadeler kullandı ve "İstanbul'da Cumhur'un oyu 2 puan önde diğer ittifaka malum partinin oyu dahil olduğunda tablo bu. İBB Başkanlığı seçimi olursa da 8 puan yukarıda." dedi.

HDP'DEN PERSONEL ALDILAR

İstanbul'un tarihinde bu kadar partizanlığın gerçekleştirildiği herhangi bir dönem olmadığını sözlerine ekleyen Tevfik Göksu şunları söyledi:

"Şu anda İstanbul'da her şey partizanlık üzerinden gidiyor. Eğer rozetiniz o ittifakın içerisinde değilse sizin İBB'nin hiçbir imkanından hiçbir projesinden paydaş olarak faydalanma imkanına sahip değilsiniz. Ne dediler; 'Biz İBB'ye personel alırken yüzde 35 CHP'den yüzde 15 İYİ Parti'den yüzde 15'te adını söylemekten korktukları partiden yani HDP'den yani koalisyon ortaklarından alıyoruz.' Bunu söylediler.

"AZİZ MİLLETİMİZ KARAR VERİRKEN BU FRAGMANA İYİ BAKMALARI LAZIM"

Aziz milletimizin 14 Mayıs'ta karar verirken bu iki fragmana iyi bakmaları lazım. Nedir bunlar; Ankara ve İstanbul. Şimdi İstanbul'da vaatler vardı. İyi hatırlayın AK Parti'nin yaptığı metronun 2 katını yapacağını 100 bin konut yapacağını söyledi ama ortada bir şey yok. Bunların hepsini 13 Nisan'da Meclis toplantısında 4 yılın bitiminde tek tek yüzüne bakarak anlatacağım. Bunu canlı yayında milletimiz izleyebilir.

Şimdi cumhurbaşkanı olma sevdasıyla İstanbul'da "mış" gibi durdu. Aday olamadı ama yardımcılığa aday oldu. Burada Kemal Kılıçdaroğlu 2 belediye başkanını oyalıyor. Sadece oyalıyor. 14 Mayıs'a kadar durumu idare ediyor. Bunu 14 Mayıs'tan sonra hep beraber göreceğiz. Bu iki isimin 2024 yılında aday olmayacağını CHP'li isimler söyledi.

CUMHUR İTTİFAKI'NIN OYU 8 PUAN YUKARIDA

En son yapılan kamuoyu araştırmalarında Cumhur İttifakı'nın oyu Millet İttifakı'nın oyundan 2 puan daha fazla. İstanbul'da fark bu. Yani ittifakın içerisinde resmen görünmeyen partinin yani HDP'nin oyunu da eklediğinizde durum tablo bu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun oyundan ise Cumhur İttifakı'nın oyu yaklaşık olarak 8 puan yukarıda."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!