banner2

Hulusi Akar'dan 'kimyasal' tepkisi: İddia doğru değil alçakça bir iftira

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TSK'ya atılan kimyasal silah iftirasına ilişkin yaptığı açıklamada "Bu bir iddia değil, son derece alçakça bir iftira. TSK envanterinde kimyasal silah yok. Böyle bir şey söz konusu değil. Ne ahlaki, ne hukuki, ne insani değerlere uymayacak söylemlerde bulunuyorlar." dedi.

Gündem 25.10.2022, 12:01 25.10.2022, 12:52
Abone ol
Hulusi Akar'dan 'kimyasal' tepkisi: İddia doğru değil alçakça bir iftira

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, dün gerçekleşen Kabine Toplanısının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

'KİMYASAL' TEPKİSİ: ALÇAKÇA İFTİRA

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TSK'ya atılan kimyasal silah iftirasına ilişkin yaptığı açıklamada "Bu bir iddia değil, son derece alçakça bir iftira. TSK envanterinde kimyasal silah yok. Böyle bir şey söz konusu değil. Mehmetçik, operasyonlarında; sivillere, masum insanlara, tarihi, dini ve kültürel yapılara, çevreye zarar gelmemesi için diğer hiçbir ülke ordusunun göstermediği duyarlılığa sahip. Bunu o iftiraları atanlara sorun. Aslında maksatları, niyetleri ortada; ne zaman terör örgütü çöküş sürecine girdi, büyük kayıplar vermeye başladı, o zaman bir çıkış yolu olarak iftira ve karalama yoluna gitmeye çalıştılar. TSK'nın başarısını karalamaya, insanların zihninde bulanıklık oluşturmaya çalışıyorlar." dedi.

İSRAİL SAVUNMA BAKANININ TÜRKİYE ZİYARETİ

İsrail savunma bakanının Türkiye ziyaretiyle ilgili konuşan Bakan Akar, "Yıllardan sonra ilk defa bu düzeyde bir ziyaret olacak. Genel durumu değerlendireceğiz. Bizim politikamız, görüşlerimiz belli. Türkiye Cumhuriyeti Devleti son derece şeffaf bir politika uyguluyor. Bunları anlatacağız. Gelişmelere göre de müteakip safhaların neler getireceğini göreceğiz" ifadelerini kullandı.

''TAHIL KORİDORU ANLAŞMASININ SÜRMESİNDEN YANAYIZ''

Türkiye'nin küresel gıda krizinin çözümüne yönelik devreye girerek oluşumunda büyük rol oynadığı tahıl koridoruna ilişkin anlaşmanın geçerliliğinin 19 Kasım'da dolacağı hatırlatıldı. Bakan Akar konuyla ilgili şu ifadeleri kullanıldı; "İstanbul'da faaliyetini sürdüren Müşterek Koordinasyon Merkezi'nde arkadaşlarımız, taraflar yoğun şekilde çalışıyor. Tahılların sevkiyatı için 7 gün 24 saat çalışıyoruz. Bizim başından beri amacımız belli; gıda krizinin önüne geçilsin, aç insan kalmasın, siyasi istikrar bozulmasın. Bunun için çalışıyoruz. Biz tabii ki bu anlaşmanın devamından, uygulamanın sürmesinden yanayız. Hatta Rus limanlarındaki tahılın taşınmasına yönelik de neler yapılabileceğinin araştırılmasının gayreti içindeyiz." 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!