banner2

Hulusi Akar açıkladı! 5 yılda 18 bin 502 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 24 Temmuz 2016’dan bu yana öldürülen terörist sayısını açıkladı.

Gündem 17.09.2021, 20:27 17.09.2021, 21:32
Abone ol
Hulusi Akar açıkladı! 5 yılda 18 bin 502 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 19 Eylül Gaziler Günü’nün öncesinde gerçekleştirilen bir etkinliğe katılarak gaziler ve gazi yakınları ile bir araya geldi.

Buluşmanın ardından Atatürk Kültür Sitesi’nde bulunan toplantı salonunda konuşma yapan Bakan Akar, terörle mücadelenin son 9 aylık raporunu da paylaştı.

“BU ALÇAKLARIN KAÇACAK, SIĞINACAK İNLERİ KALMADI”

Bakan Akar, “Bu alçakların kaçacak, sığınacak inleri kalmadı. Komandolarımız her taşın altına bakıyor, her mağaraya giriyor, bu hainleri etkisiz hale getirmek için ne gerekiyorsa onları yaptı ve yapmaya devam ediyor.” diyerek konuşmasına şöyle devam etti:

18 BİN 502 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

“24 Temmuz 2015’ten bugüne kadar 18 bin 502, 1 Ocak 2021’den bu yan bin 976 terörist etkisiz hale getirilmiş, şehit ve gazilerimizin kanı yerde bırakılmamıştır. Bundan sonra da kesinlikle bırakılmayacaktır.”

“ŞEHİT VE GAZİLERİMİZ TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN İLHAM KAYNAĞIDIR”

Bakan Akar'ın konuşmasında öne çıkan başlıklar şu şekilde:

“Milletimiz şanlı tarihimiz boyunca, söz konusu vatan olduğunda kahramanca çarpışmaktan ve canını feda etmekten çekinmemiştir. Vatan bizim için asla sıradan bir toprak parçası değildir. Vatan atalarımızdan devraldığımız en kutsal emanet, aziz şehitlerimizin kanı ve kahraman gazilerimizin bir parçasıdır. Bu nedenle vatan, şehitlik ve gazilik kavramları milletimizin nazarında çok derin anlamlar taşımaktadır. Şehit ve gazilerimiz de vatan, millet ve bayrak sevgimizin ölümsüz abideleri, Türk kahramanlığının gurur timsali, mazisi şan ve şerefle dolu Türk ordusunun, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ilham kaynağıdır.

“KAHRAMANLIKLARINIZ VEFA VE MİNNETLE KUTLANACAK”

Bir hilal uğruna güneş gibi batan, kanıyla al bayrağımıza rengini veren şehitlerimiz ve siz kıymetli gazilerimiz, milli bütünlük ve kardeşliğimizin temel taşlarısınız. Aziz vatanımızda alnı açık, başı dik ve özgür yaşayabiliyorsak, bunu hiç çekinmeden canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve siz kahraman gazilerimize borçluyuz. Gerçekten sizler ile ne kadar gurur duysak, kahramanlıklarınız ile ne kadar övünsek azdır. Kahramanlıklarınız ve fedakarlıklarınız her zaman vefa ve minnet duygusuyla kutlanacaktır. Bu duygular ile sizlerin ve kıymetli ailelerinizin daima yanında olmaya devam edeceğiz.

“TERÖRLE MÜCADELEMİZ YURTİÇİ VE SINIR ÖTESİNDE AZİM VE KARARLILIKLA DEVAM EDİYOR”

Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı ve yoğun faaliyetlerini sürdürdüğümüz bu dönemde doğal olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin de görev ve sorumlulukları her geçen gün artmaktadır. Bu kapsamda ülkemizin ve milletimizin güvenliğini sağlamak için terörle mücadelemize yurtiçi ve sınır ötesinde azim ve kararlılıkla devam etmekteyiz. Artık terörü kaynağında yok etme stratejisi ile hareket ettiğimizi herkes biliyor.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!