Yandex Metrica

Hrant Dink cinayeti davasında 8 sanık için istenen cezalar belli oldu

Hrant Dink cinayeti davasında 8 sanık için istenen cezalar belli oldu

Yeniden görülen Hrant Dink cinayeti davasında istenen cezalar belli oldu. Yargıtay’dan bozularak dönen 14 sanıklı kamu görevlilerinin yargılandığı Hrant Dink cinayeti davasında 8 sanığa 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Gündem

31.05.2024, 16:48

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, 19 Ocak 2007 yılında gazete binası önünde o dönem 17 yaşında olan Ogün Samast tarafından düzenlenen suikast sonucu hayatını kaybetmişti ve Türkiye günlerce bu olayı konuşmuştu.

Hatırlanacağı üzere suç işlerken 17 yaşında olmasından dolayı çocuk mahkemesinde yargılanan ve 22 yıl 10 ay hapis cezası alan Ogün Samast, 15 Kasım 2023 yılında şartlı salıverilme kapsamında tahliye olmuştu.

Ölüm değil cinayet! İzmir'deki elektrik akımı olayında yeni gelişme: Google haritalarda dikkat çeken detay! Ölüm değil cinayet! İzmir'deki elektrik akımı olayında yeni gelişme: Google... Haberi Görüntüle

DAVA YENİDEN GÖRÜLMEYE BAŞLANDI

Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin eli kanlı terör örgütü FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, jandarma ve eski emniyet görevlileri ve gazetecilerin de aralarında olduğu 78 sanığın yargılandığı dava, Yargıtay'ın 15 sanık hakkında verdiği bozma kararının ardından yeniden görülmeye başlandı.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, sanıklar Muharrem Demirkale, Yavuz Karakaya, Okan Şimşek, Veysal Şahin, Ali Öz, Volkan Şahin, Onur Karakaya'nın arasında bulunduğu tutuklu sanıklar ve taraf avukatları katıldı.

İstanbul İETT aylık öğrenci abonman ne kadar oldu? İstanbulkart ücretlerine zam mı geldi? İstanbul İETT aylık öğrenci abonman ne kadar oldu? İstanbulkart ücretlerine... Haberi Görüntüle

8 SANIK İÇİN İSTENEN CEZALAR BELLİ OLDU

Bugün görülen duruşmada, Cumhuriyet Savcısı esasa ilişkin mütalaasını açıkladı. Mütalaada, sanıklar Osman Gülbel, Veysel Şahin, Onur Karakaya, Okan Şimşek, Mehmet Ayhan, Hasan Durmuşoğlu, Gazi Günay, Ali Öz, hakkında “Tasarlayarak kasten öldürme" ve “Anayasayı ihlal" suçlarından 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis talep edildi. Sanık Bekir Yokuş hakkında ise, “Tasarlayarak kasten öldürmeye yardım" ve “Anayasayı ihlal" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 22,5 yıldan 30 yıla kadar hapis istendi.

THY 599 TL bilet hangi uçuşlarda geçerli? KKTC THY indirimli bilet hangi tarihler arasında? THY 599 TL bilet hangi uçuşlarda geçerli? KKTC THY indirimli... Haberi Görüntüle

"CİNAYEETİ PLANLAYANLARALA HİÇBİR BAĞLANTIM YOK"

Mütalaaya karşı savunma yapan Veysel Şahin, şu ifadeleri kullandı;

"İşlemediğim bir suçtan dolayı tutuklu olmaktan, burada olmaktan kendim adına, sizin adınıza, ailem adına, devletim adına utanç duyuyorum. Cinayeti planlayanlarla, işleyenlerle hiçbir bağlantım yok. İstenen cezaya bakıyorum akıl, mantık almıyor. Ben bir uzman çavuş olarak aldığım bilgiyi paylaştım. Ben hala keşfe iştirakli gösteriliyorum, bu hatalar düzeltilmiyor. Hiçbirini tanımıyorum. Emniyetten tanıdığım yok, İstanbul jandarmadan tanıdığım yok." 

Mahkeme, sanıklar ve avukatlarının mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamaları için duruşmayı erteledi.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading