banner2

Hortum felaketinde 26 insan hayatını kaybetti! Uzmanlardan peş peşe uyarı: Kendinizi koruyun

ABD'nin Mississippi eyaletini çok şiddetli bir şekilde vuran ve sert gök gürültülü fırtınalar sebebiyle Mississippi'de 25, Alabama'da 1 kişi yaşamını yitirdi. Öte yandan, söz konusu hortum neticesinde pek çok ev ve otomobil hasar alırken, bölgede yoğun bir şekilde arama kurtarma çalışmaları sürdürülüyor.

Gündem 26.03.2023, 13:52 26.03.2023, 14:08
Abone ol
Hortum felaketinde 26 insan hayatını kaybetti! Uzmanlardan peş peşe uyarı: Kendinizi koruyun

Mississippi Acil Durum Yönetimi Ajansı tarafından yapılan bir duyuruda, şiddetli hortum ve yoğun fırtınalar nedeniyle aralarında bir baba ile kızının da bulunduğu 25 kişinin hayatını kaybettiği kaydedildi.

Acil Durum Yönetimi Ajansı'nın sosyal medya hesabından konuya ilişkin yapılan paylaşımda ölü sayısı doğrulanarak "düzinelerce kişinin yaralandığı ve 4 kişinin kayıp olduğu" belirtildi ve "Maalesef bu rakamların artması bekleniyor." denildi.

TIBBİ DESTEK SEVK EDİLDİ

Mississippi Valisi Tate Reeves'in de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, hortumdan zarar görenler için tıbbi desteği acil bir şekilde alarma geçirdiklerini, ambulans ve diğer acil durum araçlarını hortumun yoğun olarak vurduğu yerlere aktarıldığını belirterek, arama ve kurtarma çalışmalarının ise aktif bir şekilde yürütüldüğü notunu iletti.

ÖLÜ SAYISI ARTIYOR

ABD Ulusal Hava Durumu Servisi (NWS), afet öncesinde, eyaletin "Rolling Fork bölgesine doğru ilerleyen bir kasırga" hususunda bir uyarı yapmış, "Hayatınızı korumak için hemen saklanın." demişti.

Hortumların etkili olduğu Alabama eyaletinde de Morgan İlçe Acil Durum Yönetimi Ofisi'nden, 1 kişinin hayatını kaybettiği bilgisi verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!