Hilal Kaplan, İsmail Saymaz'a inat tazminat parasını Kur'an kursuna bağışladı

Rize'nin Güneysu ilçesindeki Kur'an kursuna İsmail Saymaz'ın 28 Şubat'çı saldırısının ardından bağış yağıyor. Vakfın sayfası yoğunluktan ötürü çöktü.

Gündem 13.01.2022, 10:38 13.01.2022, 12:07
Abone ol
Hilal Kaplan, İsmail Saymaz'a inat tazminat parasını Kur'an kursuna bağışladı

Gazeteci İsmail Saymaz'ın 28 Şubat'çı bir nefretle hedef gösterdiği Kur'an kursuna bağış yağıyor. İslamî değerlere yönelik yobaz kampanyayı başlatanlara karşı vatandaşlar harekete geçti. 

Rize'nin Güneysu ilçesinde faaliyet gösteren 4-6 Yaş Gülbahçesi Kur'an Okulu'na dünden beri yardım üstüne yardım gidiyor. Bağış kampanyasına katılanlardan biri de gazeteci Hilal Kaplan oldu. 

Cumhuriyet gazetesinden kazandığı tazminat parasının yarısını anne-babası olmayan bir imam-hatip öğrencisine, diğer yarısını da Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı'na bağışladığını kaydeden Kaplan, bunu İsmail Saymaz'a tepki olarak yaptığını dile getirdi.

Kaplan'ın yardımını sosyal medya hesabından duyurmasıyla birlikte vatandaşlar Rize'deki vakfın hesabına para yağdırdı. Vakfın bağış sayfası yoğunluktan ötürü kısa sürede çöktü. Binlerce vatandaş, İslam ve Kur'an-ı Kerim'e yönelik nefretiyle tanınan 28 Şubat'çı zihniyete en güzel cevabı vermiş oldu. 

İŞTE O VAKFIN BAĞIŞ HESABI

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!