Yandex Metrica

'Hesap uzmanı' Kılıçdaroğlu'nun il başkanı: Seçimde sadece İzmir olsaydı Kılıçdaroğlu kazanırdı

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun hesap uzmanlığından payını aldı. Seçim hezimetini aklamaya çalışan Aslanoğlu skandal bir sonuç değerlendirmesine imza attı.

Gündem

23.01.2024, 20:59

28 Mayıs'ta gerçekleşen ikinci tur Cumhurbaşkanı seçiminde büyük bir hezimet alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu aklama çabaları sürüyor.

Demokrasi şöleni gibi geçen seçimde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden seçilmesi ve Cumhur İttifakı'nın meclisteki ezici üstünlüğü sonrası CHP'den ilginç açıklamalar gelmeye devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 12'inci seçim mağlubiyeti sonrası bir taraftan istifa sesleri yükselirken diğer taraftan Kılıçdaroğlu'nun mağlubiyeti yerine aldığı oy oranının güzellemesi yapılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı: Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de Haberi Görüntüle

'SEÇİMDE DADECE İZMİR OLSAYDI KILIÇDAROĞLU KAZANIRDI'

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin ilginç bir yorum yaptı. Partisinde düzenlediği basın toplantısında konuşan Aslanoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na İzmirlilerin sahip çıktığını belirti. Kılıçdaroğlu'nun aldığı oy oranıyla hesaba kalkan Aslanoğlu, "İzmir'de Kılıçdaroğlu'nun aldığı oy Erdoğan'ın aldığı oydan bir milyon 20 bin fazladır. Bu şu demek eğer Cumhurbaşkanlığı seçimi sadece İzmir'de olsaydı Kılıçdaroğlu kazanırdı." şeklinde konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading