Herkes sınav için ter dökerken o kapıdan döndü! 'Üniversite benim için zaman kaybı'

YKS'nin ikinci oturumu bugün saat 10.15 itibarıyla başladı. Beyoğlu'na gözlüğünü emanete bırakmak isteyen bir öğrenci son anda sınava girmekten vazgeçti. Çevredekilerin iknası ile kararından vazgeçen öğrencinin bu sefer de kimliğinin yanında olmadığı ortaya çıktı. Aday öğrenci Boran Elaldı, 'Üniversite benim için vakit kaybı, iş kuracağım' ifadelerine yer verdi.

Gündem 19.06.2022, 12:13 19.06.2022, 13:34
Abone ol
Herkes sınav için ter dökerken o kapıdan döndü! 'Üniversite benim için zaman kaybı'

Beyoğlu'nda İTÜ Makine Fakültesi'nde YKS yoğunluğu başladı. Sabahın erken saatlerinden itibaren toplanan öğrenciler, evrakları kontrol edilerek, üst aramasından geçirildi. Sınavın başlamasına kısa bir süre kala gelen bir öğrenciden, güneş gözlüğünü emanete bırakması istendi. Boran Elaldı, gözlüğünü teslim etmeye giderken sınava girmekten vazgeçti. Elaldı'yı bir veli ikna ederek alkışlar eşliğinde salona getirdi. Ancak bu sefer de öğrencinin kimliğinin yanında olmadığı anlaşıldı.

GÜNEŞ GÖZLÜĞÜNÜ BAHANE EDİP GİRMEKTEN VAZGEÇMİŞTİ

Elaldı'yı ikna edip sınav kapısına getiren Vehbi Yıldırım, "Kendi çocuğumu onun yerine koydum. Güneş gözlüğüyle gelmiş, içeri almadılar. Gözlüğü bahane ederek gidiyordu, orada görünce ikna ettim" diye konuştu. 

'ÜNİVERSİTE BENİM İÇİN ZAMAN KAYBI' 

Boran Elaldı yaptığı açıklamada, "Zaten öylesine gelmiştim, girmeyecektim. Üniversite benim için vakit kaybı. İş kuracağım. Eşyaları bırakmam gerekiyormuş. Ben de götürdüm bıraktım eşyaları. Benden 7 lira istediler. Zaten üniversite sınavı için 115 lira verdim. Niye bir daha para veriyorum dedim. Ben de boşverdim gitti. Zaten TYT'ye yetişememiştim. Giriş belgesinde her şey var diye kimliğimi almadım." ifadelerine yer verdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!