banner2

HDP'nin eski milletvekilinden yolsuzluk itirafı: Cep doldurma operasyonları yapılıyor!

HDP'nin eski milletvekili Ayhan Bilgen, HDP'nin yolsuzlukları ve parti içerisinde Selehattin Demirtaş'la ilgili dikkat çeken yolsuzluk itiraflarında bulundu. Ayhan Bilgen, "Kapalı kapılar ardında toplumsal kaygılar için yapılıyor gibi gözüken kişisel cep doldurma operasyonları yapılıyor. " dedi.

Gündem 29.03.2023, 16:36 29.03.2023, 18:07
Abone ol
HDP'nin eski milletvekilinden yolsuzluk itirafı: Cep doldurma operasyonları yapılıyor!

Türkiye’nin Sesi Partisi Genel Başkanı, eski HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen,  Twitter’da katıldığı bir sohbet odasında HDP ve  Selehattin Demirtaş'la ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

HDP'NİN GERÇEK YÜZÜNÜ İFŞA ETTİ!

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin gerçek yüzünü tek tek anlatan Ayhan Bilgen, belediyeler üzerinden akrabalara ihaleler paslandığını, başkanların yolsuzluklarla anıldığını, Selahattin Demirtaş’ın korumasının kurduğu firmaya tanınan imtiyazın nasıl dokunulmaz kılındığını itiraf etti. 

NİYE ŞEFFAFLIK YOK? 

Eski HDP’li Ayhan Bilgen, Twitter’da katıldığı bir sohbet odasında yaptığı açıklamada, HDP’de hiçbir şeyin şeffaf şekilde yapılmadığının altını çizerek “Kapalı kapılar ardında toplumsal kaygılar için yapılıyor gibi gözüken kişisel cep doldurma operasyonları yapılıyor. Niye şeffaflık yok? Çünkü Diyarbakır Belediyesi'nden bazı siyasetçilerin çilerin kardeşlerinin ihale alması gerekiyor.” dedi.

"4 BELEDİYE BAŞKANINDAN 2'SİNİN ADI YOLSUZLUKLA ANILIYOR"

HDP’nin yoluzluklarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Bilgen, “Doğubeyazıt Belediyesi kaç dönemdir HDP’de? Ben kendimi bildim bileli, Kürt siyasetinde olduğumdan beri HDP’de... 4 belediye başkanından 2’si yolsuzlukla anılıyor; Bu normal bir şey mi? Halk bunu hak ediyor mu? 4 kişiden 2’sini yanlış mı seçtiniz?” açıklamasında bulundu. 

DEMİRTAŞ HEGEMONYASI

Terör tutuklusu Selahattin Demirtaş ile ilgili açıklamalarda bulunan Bilgen konuşmasına şöyle devam etti: “HDP’nin uçak biletlerinin alındığı firmayı değiştirmeye 1 yıl boyunca Merkez Yürütme Kurulu’nun gücü yetmedi. Neden biliyor musunuz? Çünkü uçak biletlerinin alındığı firma Selahattin Demirtaş’ın koruması tarafından kurulmuştu.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!