Yandex Metrica

HDP'li başkan tutuklandı! Terör örgütüne para topladığı ortaya çıktı

HDP'li başkan tutuklandı! Terör örgütüne para topladığı ortaya çıktı

Muğla'da terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonda örgüte para topladığı iddia edilen eski HDP Marmaris ilçe başkanı tutuklandı.  

Gündem

14.06.2024, 00:16

Muğla'da terör örgütü PKK'ya maddi destek sağladığı ve örgüt için para topladığı iddiasıyla gözaltına alınan eski HDP Marmaris ilçe başkanı tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Suruç Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında silahlı terör örgütüne üye olma suçundan soruşturma yürütülen bir şüpheli, 2015'te HDP Marmaris ilçe binasına gidip geldiğini ve o dönem ilçe başkanı olan A.İ'nin yönlendirmesiyle Marmaris'ten Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine gittiğini, buradan da yasa dışı yollarla Suriye’nin Ayn el-Arab (Kobani) bölgesine geçerek terör örgütüne katıldığını ifade etti.

İnanç Güngen kimdir? Kıvanç Güngen tutuklandı mı, neden? İnanç Güngen kimdir? Kıvanç Güngen tutuklandı mı, neden? Haberi Görüntüle

"VERGİ" ADI ALTINDA PARA TOPLAMIŞ

Şüpheli, ifadesinde "A.İ'nin Muğla'da 2015’te örgüte müzahir kişilerden sözde 'vergi' adı altında para toplayıp finans sağladığını" iddia etti.

Zanlının iddialarının ardından Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında güvenlik birimleri, A.İ. ile ilgili araştırma yaptı, Mali Suçları Araştırma Kurulunca hazırlanan raporu inceledi.

Terör örgütüne para topladığı iddiasıyla gözaltına alınan A.İ, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading