banner2

HDP'ye hazine yardımının kesilmesi etkili olacak

DSP Genel Başkanı Aksakal: HDP'nin misyonu demokratik bir kitle partisi olmaktan ziyade küresel güçlerin haritalarına partnerlik yapmaya dönüştü.

Gündem 10.06.2021, 15:52
Abone ol
HDP'ye hazine yardımının kesilmesi etkili olacak

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, kapatma davası açılan HDP'ye hazine yardımlarının kesilmesinin 'etkili sonuçlar doğuracağını' söyledi. Partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Aksakal, "HDP'nin üstlendiği misyonu yerine getirmek için devletten aldığı hazine yardımıyla diğer gelir kaynaklarının ortadan kaldırılması daha anlamlı ve etkili sonuçlar yaratacaktır" dedi.

Aksakal, HDP'nin misyonunun demokratik bir kitle partisi olmaktan ziyade küresel güçlerin Türkiye'de hayal ettiği yeni haritaların çizilebilmesine ortam sağlayacak projelerine partnerlik yapmak ve terör örgütü PKK'nın Meclis çatısı altında siyasi ayağını oluşturmak olduğunu kaydetti.

Geçmişteki parti kapatma kararları dikkate alındığında amaçlanan yararın elde edilemediğini, aksine bu yapıların daha da güçlenerek başka bir isim altında yeniden Meclis'te yer almalarını sağladığını ifade eden Aksakal, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Zaten bu amaçla kurulmuş ve Meclis'te pusuda bekleyen yedek parti Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), HDP listelerinden seçilmiş bir milletvekili ile mevzilenmiş beklemektedir. Onun içindir ki HDP'nin üstlendiği misyonu yerine getirmek için devletten aldığı hazine yardımıyla diğer gelir kaynaklarının ortadan kaldırılması daha anlamlı ve etkili sonuçlar yaratacaktır."

'Kanal İstanbul' tartışmalarına da değinen Aksakal, İstanbul'da böyle bir projenin ilk olarak 1994 Mahalli İdareler Seçimleri döneminde DSP tarafından ortaya konulduğunu ileri sürdü. Aksakal, DSP'nin isabetli öngörülerin öncüsü olduğunu, projenin Türk milletinin öncelikli ihtiyacı olup olmadığı hususunun tahlil edilmesi gerektiğini kaydetti. ANKARA

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!