banner2

HDP'li Sırrı Sakık'tan açıklama: 100 yıllık cumhuriyeti değiştireceğiz

Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP ziyaretini ve HDP'nin aday çıkarmaması hakkında konuşan Sırrı Sakık, 100 yıllık cumhuriyeti değiştireceklerini, önümüzdeki dönem bir özgürlük dönemi olacağını iddia etti.

Gündem 24.03.2023, 17:17 24.03.2023, 17:24
Abone ol
HDP'li Sırrı Sakık'tan açıklama: 100 yıllık cumhuriyeti değiştireceğiz

Seçime 50 gün kala Ankara kulisleri hareketlenmeye başladı. Birçok partide milletvekilliği başvuruları sona ererken ittifaklar da belli olmaya başladı. Millet İttifakı'nın adayı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk iş olarak HDP'yi ziyaret etti.

TBMM'de HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile görüşen Kılıçdaroğlu'na bu görüşmeden birkaç gün sonra destek açıklaması geldi.

HDP, Kılıçdaroğlu'nu desteklemek için aday çıkartmayacağını açıkladı. Bu gelişmelerin akabinde Artı TV'ye konuşan HDP'nin eski vekillerinden Sırrı Sakık son durumu değerlendirdi.

CUMHURİYETİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

Sakık, 100 yıllık cumhuriyeti değiştirecek bir sistem kuracaklarını dile getirdi.

Sakık'ın konuşması şu şekilde;

"Biz bu sistemi değiştireceğiz. Bizim küçük hesaplarımız yok. Aslında dünkü açıklama bu. Biz masada oturup bir bakanlık, vekillik veyahut da bir cumhurbaşkanı yardımcılığı değil, biz 100 yıllık cumhuriyeti değiştireceğiz. Demokratik bir cumhuriyeti inşa edeceğiz.

Önümüzdeki dönem bir özgürlük dönemi olacak. Bu özgürlüğü birlikte inşa edeceğiz. Kimlerle inşa edebileceksek onlarla da oturup konuşacağız. Kürtler diyor ki bizimle mücadele değil bizimle müzakere yapın. Bizimle oturun. Bizimle kavga değil, barış sağlayın."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!