HDP'li Semra Güzel ile terörist arasındaki şifre deşifre oldu! Kritik isim itiraf etti

HDP'li vekil Semra Güzel'le PKK'lı terörist Volkan Bora'nın fotoğraflarına ilişkin yeni detaylara ulaşıldı. PKK'lı teröristin Semra Güzel'e, 'Koçero Gülü' şifresiyle mektup gönderdiği ortaya çıktı. Ayrıca Kılıçdaroğlu'nu zora sokacak detay dikkatlerden kaçmadı.

Gündem 15.01.2022, 14:12 15.01.2022, 15:17
Abone ol
HDP'li Semra Güzel ile terörist arasındaki şifre deşifre oldu! Kritik isim itiraf etti

Adıyaman'da güvenlik güçlerinin operasyonu sonucu öldürülen PKK'lı teröristle fotoğrafı çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle hazırlanan fezleke, TBMM Başkanlığına sunuldu.  Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında terörist Volkan Bora ile görüştüğü tespit edilen Hasan Doymaz geçtiğimiz gün gözaltına alındı.

KURYE OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Sabah gazetesinin haberine göre; Hasan Doymaz'ın HDP'li vekil Semra Güzel ile Volkan Bora'yı buluşturan kurye olduğu ortaya çıktı. 2016-2017 yıllarında Adıyaman kırsalında Güzel ile Borayı görüştüğünü anlatan Doymaz, Semra Güzel ile terörist Volkan Bora arasındaki şifreyi de itiraf etti. 14 Ocak'ta gözaltına alınan Hasan Doymaz, ifadesinde, terörist Volkan Bora ile kırsal bölgede tanıştıklarını, kendisine ait olan telefondan Semra Güzel ile birkaç kez görüşme yaptığını söyledi.

ŞİFRE: KOÇERO GÜLÜ

Bu buluşmadan bir hafta sonra Volkan Bora'nın kendisine bir not verdiğini ve bu notu Diyarbakır'da Semra Güzel 'in çalıştığı hastaneye götürerek teslim etmesini istediğini itiraf eden Hasan Doymaz, notu teslim ederken de Semra Güzel ile aralarındaki şifre olan "Koçero Gülü" demesini istediğini belirtti. Hastaneye giderek notu teslim ettiğini söyleyen Doymaz, bu olaydan sonra Volkan Bora ile görüşmediğini kaydetti.

2016-2017 YILLARINDA GÖRÜŞMÜŞLER

Tanık beyanları ile HTS raporlarına göre, Semra Güzel'in 2016-2017 yıllarında Volkan Bora ile Adıyaman kırsalında gerek yüz yüze, gerekse telefonla konuşmak suretiyle görüştükleri tespit edildi.

KILIÇDAROĞLU'NUN ALGI OPERASYONU ÇÖKTÜ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 'Görüşme çözüm sürecinde gerçekleşmiş' sözlerinin de gerçeği yansıtmadığı, görüşmelerin 2016-2017 yıllarında yapıldığı da ortaya çıktı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!