banner2

HDP'li Semra Güzel'e tek laf edememişti! AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, PKK'lı teröristle fotoğrafları çıkan HDP'li Güzel sorusu üzerine hükümeti hedef aldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki gösterdi.

Gündem 13.01.2022, 15:04 13.01.2022, 17:16
Abone ol
HDP'li Semra Güzel'e tek laf edememişti! AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Semra Güzel hakkında soru üzerine hükümeti suçlayarak cevap vermesine yönelik, "Askerlerimizi şehit eden bir teröristin sevgilisi olarak terör kamplarında fotoğrafları ortaya çıkan bir milletvekiline tepki gösteremeyen siyasetçinin bu millete söyleyeceği sözlerinin hiçbir hükmü yoktur." ifadesini kullandı.

'BU TACA  ATILACAK BİR KONU DEĞİL'

Dağ, Twitter hesabından, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, HDP'li Semra Güzel'in öldürülen PKK'lı teröristle basına yansıyan fotoğrafına ilişkin değerlendirmesini eleştirdi.

Kılıçdaroğlu'nun ipinin Kandil'in elinde olduğunu savunan Dağ, şunları kaydetti:

"CHP Genel Başkanı'na, HDP'li bir vekilin terör kampında teröristle olan münasebeti soruluyor. Kendisi HDP ile kurduğu ilişkiye o kadar bağlı ki buna bile tepki gösteremiyor. Yine 'Erdoğan suçlu.' diyor. Bu, taca atılacak bir konu değil. Askerlerimizi şehit eden bir teröristin sevgilisi olarak terör kamplarında fotoğrafları ortaya çıkan bir milletvekiline tepki gösteremeyen siyasetçinin bu millete söyleyeceği sözlerinin hiçbir hükmü yoktur. Yazık, acınası halde."

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!