banner2

HDP'li Meral Danış Beştaş teröristbaşı Öcalan'ı 'barışın anahtarı' ilan etti

HDP'li Meral Danış Beştaş, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ı 'bu ülkeye barışı getirebilecek kişi' olarak tanımladı.

Gündem 02.09.2021, 20:56 02.09.2021, 22:07
Abone ol
HDP'li Meral Danış Beştaş teröristbaşı Öcalan'ı 'barışın anahtarı' ilan etti

HDP'li Meral Danış Beştaş, Meclis'te basın toplantısı düzenledi. Konuşmasında terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ı öven Beştaş, Öcalan'ın 'ülkeye barışı getirecek kişi' olduğunu öne sürdü.

“Bu ülkeye barışı getirebilecek, barışın anahtarını kullanabilecek, hepimizin önünü açabilecek, Türkiye’yi rahatlatabilecek Sayın Öcalan’ın konuşması, sesi, görüntüsü kısılmak isteniyor.” ifadelerini kullanan Beştaş, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu tecrit barışa uygulanan bir tecrittir, barışın sesi kısılmak isteniyor. Biz onurlu bir barış için rol alabilecek herkesin rolünü oynaması gerektiğini düşünüyoruz ve bu tecridin kaldırılması gerektiğini söylüyoruz.”

YARGITAY BİNASININ DUAYLA AÇILMASINDAN DA RAHATSIZ OLDU

Yargıtay'ın yeni binasının dualarla açılmasından da rahatsızlık duyan Beştaş, “Dün insan haklarının, hukukun ve evrensel değerlerin ruhuna Fatiha okundu. Artık cenazeyi kaldırabilirsiniz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!