banner2

HDP'li Garo Paylan'ın cevabı şaşırtmadı: PKK'ya 'aşırılıkçı unsur' dedi

Gazeteci Fatih Portakal'ın Youtube kanalına konuk olan HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan , Portakal'ın PKK/YPG terör örgütü müdür?' sorusuna kaçamak yanıt veren Paylan skandal cümleler kullandı. Paylan'ın sözlerine sosyal medyada tepkiler gecikmezken HDP- PKK iş birliği bir kez daha gün yüzüne çıktı.

Gündem 01.12.2022, 18:11 01.12.2022, 18:11
Abone ol

Terör örgütü PKK'nın meclisteki eli HDP'nin her fırsatta yaptığı skandal açıklamalarla PKK'yı aklama yarışına girmesi HDP-PKK bağlantısını gün yüzüne çıkarıyor.

PKK'nın siyaset sahnesindeki temsilcisi HDP'nin Diyarbakır Milletvekili Gsro Paylan Fatih Portakal'ın Youtube kanalına konuk oldu. 

'PKK TERÖR ÖRGÜTÜ MÜDÜR' SORUSUNA KAÇAMAK CEVAP

Garo Paylan, Fatih Portakal'ın 'PKK/YPG terör örgütü müdür?' sorusuna skandal açıklamalarla cevap verdi.

Paylan Portakal'ın sorusuna kaçamak cevaplar vererek şunları söyledi:

PYD ve PKK nın bir sonuç olduğunu düşünüyorum. Suriye demokratik bir ülke olmadığı için orada ki bazı unsurlar aşırılıkçı noktalara geldiler. PYD kendi kimliği halklarla daha farklı bir yaşam öneriyor. Demokrasinin önü kapatıldığı zaman şiddet öne çıkmıştır.

'NET BİR CEVAP VEREMİYORSUNUZ'

Fatih Portakal ise Paylan'a, "Bana sorsalar PKK terör örgütüdür diyebilirim ama size sorulduğunda bu soruya net bir cevap veremiyorsunuz.'' diyerek tepki gösterdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!