banner2

HDP Gençlik Teşkilatı'ndan Ümit Özdağ'a veto: O varsa biz yokuz

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Ümit Özdağ, basın mensuplarının karşısına geçti ve kararını açıkladı. Ümit Özdağ, ''Zafer Partisi olarak sayın Kılıçdaroğlu'nu ikinci turda desteklemeye karar verdik.'' dedi. HDP Gençlik Teşkilatı, resmi Twitter hesabından açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada Ümit Özdağ'ın desteğine ihtiyaçlarının olmadığı belirtildi ve ''JİTEM’in kurucularından Veli Küçük’ün derin projesi olan Ümit Özdağ varsa biz yokuz!'' denildi.

Gündem 24.05.2023, 11:48 24.05.2023, 12:30
Abone ol
HDP Gençlik Teşkilatı'ndan Ümit Özdağ'a veto: O varsa biz yokuz

Cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura kalırken adayların hummalı çalışması devam ediyor.

Geçtğimiz günlerde ATA İttifakı lideri Sinan Oğan'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğini açıklamasından sonra gözler Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ'a çevrildi.

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Ümit Özdağ, basın mensuplarının karşısına geçti ve kararını açıkladı.

''KILIÇDAROĞLU'NU DESTEKLEYECEĞİZ''

Görüşmenin ardından basın açıklaması yapan Ümit Özdağ, şu ifadeleri kullandı;

''Yılda 11 milyar dolar sığınmacılara harcılayarak Türk halkının fakirleşmesini engelleyemeyiz. 14 Mayıs seçimlerine giderken Zafer Partisi olarak sığınmacıların vatanlarına geri gönderilmesi için seçmene bir çağrıda bulunduk. Zafer Partisi olarak sayın Kılıçdaroğlu'nu ikinci turda desteklemeye karar verdik.'' 

PKK VE HDP'NİN DESTEĞİNİ ARKASINA ALDI

Seçimlerden önce TBMM'de HDP'li Mithat Sancar ve Pervil Buldan ile görüşen ve pazarlık masasına oturan Kemal Kılıçdaroğlu, bu süreçte eli kanlı terör örgütünün siyasi şubesi ve Kandil'den destek alarak yarışa girdi ancak büyük bir hezimete uğradı. Seçimlerde Erdoğan'ın gerisinde kalmasına rağmen HDP ve PKK'nın destek açıklamaları devam ederken sürpriz bir çıkış geldi.

HDP GENÇLİK TEŞKİLATI: ÜMİT ÖZDAĞ VARSA BİZ YOKUZ

HDP Gençlik Teşkilatı, resmi Twitter hesabından açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada Ümit Özdağ'ın desteğine ihtiyaçlarının olmadığı belirtildi ve şu ifadelere yer verildi;

''JİTEM’in kurucularından Veli Küçük’ün derin projesi olan Ümit Özdağ varsa biz yokuz! Kendisinden başka kimseye yaşam hakkı tanımayan ırkçı, faşist zihniyete karşı; ortak yaşam için eşitlik ve demokrasi mücadelesi yürüten onurlu insanlara selam olsun.''

ÜMİT ÖZDAĞ: KILIÇDAROĞLU GELİRSE İÇ SAVAŞ ÇIKAR

Öte yandan Kılıçdaroğlu'na olan desteğini açıklayan Ümit Özdağ'ın daha önce sarf ettiği sözler yeniden gündem oldu. Ümit Özdağ, ''Seçimi Kemal Kılıçdaroğlu kazanırsa ne olur?'' sorusuna yanıt veren Özdağ, ''Türkiye’de iç savaş çıkar çünkü Kılıçdaroğlu ile beraber bir süre geçtikten sonra HDP, PKK desteği isteyecektir.'' ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!