banner2

HDP etkinliğinde Fatma Yavuz'dan haddini aşan sözler! LGBT'yi böyle savundu: LGBT'li kardeşlerim için başörtüsünü yakarım

İslam'a aykırı söylemleri nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığındaki görevine son verilen ve CHP yönetimindeki İBB tarafından işe alınan Fatma Yavuz, skandal açıklamalar geldi. CHP'nin ittifak ortağı HDP'nin etkinliğinde söz alan Yavuz, "'LGBT'li tek bir kardeşimin saçının teline zarar gelecekse ben bu başörtüsünü yakarım" ifadelerini kullandı.

Gündem 24.10.2022, 21:50 24.10.2022, 22:12
Abone ol
HDP etkinliğinde Fatma Yavuz'dan haddini aşan sözler! LGBT'yi böyle savundu: LGBT'li kardeşlerim için başörtüsünü yakarım

HDP'nin düzenlediği 'İslam'da Emek, Barış ve Adalet' etkinliğinde yaptığı konuşmada 30 yıldır başörtülü olduğunu ve 28 Şubat mağduru olduğunu belirten Yavuz, "Bu yara bizim çok canımızı acıtan bir yaraydı. Bu yara yüzünden Sayın Erdoğan’a oy verdik. Ve bu mesele çözüldüğü için de orada biraz rehin kaldık." dedi.

"LGBT'Lİ KARDEŞLERİMİZİN ALANI DARALTILIYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başörtüsü teklifine ilişkin konuşan Yavuz, "Şu an tekrar gündemde Sayın Kılıçdaroğlu'nun kanun teklifi önerisine karşı Sayın Erdoğan 'Siz ne anlarsınız bu işten' gibi bir imayla 'Yüreğiniz yetiyorsa anayasa değişikliği yapalım' dedi. Elbette bizim için daha iyi olur. Ama bunun yanında ne dedi? 'Sadece başörtüsünü anayasa değişikliği olarak hazırlatmam yanında aileyle ilgili bir düzenleme de getireceğim'. Aile ile ilgili dediği LGBT'li kardeşlerimizle ilgili. Sayın Erdoğan, bizim özgürlüğümüzü LGBT'li kardeşlerimizin alanını daraltarak veriyor." ifadelerini kullandı.

'LGBT'Lİ KARDEŞLERİM İÇİN BAŞÖRTÜMÜ AÇIP YAKARIM'

"O bizim onların hakkını savunmayacağımızı düşünüyor. Ben bunu buradan büyük bir 'hayır'la reddediyorum." diyen Yavuz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz hepimiz kardeşiz. Tek bir kardeşimizi bile kendi özgürlüğümüz için feda etmeyeceğiz. Ben başörtü özgürlüğümü istiyorum ama hiçbir LGBT'li kardeşimizin özgürlüğünün daralması pahasına istemiyorum. Tek birinin bile saçının teline zarar gelecekse ben bu başörtüyü açarım burada yakarım. "

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!