banner2

HDP'den sözde Ermeni soykırımı skandalı! Garo Paylan Meclis'e kanun teklifi sundu

HDP vekili Garo Paylan, "Ermeni halkının yarasını iyileştirecek tek toplum Türkiye toplumu" diyerek 1915'teki sözde soykırımın tanınması için TBMM'ye kanun teklifi verdi. 6'lı yuvarlak masadaki Millet İttifakı'nın milletten gizlemeye çalıştığı iş birlikçilerine ne diyeceği merak konusu oldu.

Gündem 22.04.2022, 21:36 22.04.2022, 21:54
Abone ol
HDP'den sözde Ermeni soykırımı skandalı! Garo Paylan Meclis'e kanun teklifi sundu

Millet İttifakı'nın karanlık ortaklarından bölücü terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDPsözde Ermeni soykırımı ile ilgili kara propagandaya başladı. HDP, her yıl olduğu gibi sözde 1915 olaylarına destek vererek 'soykırımın' tanınması için TBMM'ye kanun teklifi verdi. Hiç yaşanmayan bir hikaye ile bezenmiş bölücü kanun teklifini sunan HDP'li Paylan skandal sözler sarf etti.

HDP'Lİ GARO PAYLAN'DAN: ERMENİ SOYKIRIMI BU TOPRAKLARDA GERÇEKLEŞTİ

HDP’li Garo Paylan'ın imzasını taşıyan "Ermeni Soykırımı’nın Tanınması, Soykırım Faillerinin İsimlerinin Kamusal Alandan Kaldırılması" isimli kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

Paylan, sözde soykırıma ilişkin yaptığı açıklamada, "Ermeni halkının yarasını iyileştirecek tek toplum Türkiye toplumu, tek meclis ise Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. Ermeni Soykırımı bu topraklarda gerçekleşti ve adaleti ancak bu topraklarda, Türkiye’de sağlanabilir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!