banner2

Hayvan çadırı ve yem desteği nasıl alınır?

Samsun Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerden etkilenen bölgelere hayvan çadırı ve yem desteği veriliyor. Peki, Hayvan çadırı ve yem desteği nasıl alınır?

Gündem 22.02.2023, 15:29
Abone ol
Hayvan çadırı ve yem desteği nasıl alınır?

İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam bugün önemli bir açıklamada bulundu. Açıklamasında, deprem felaketi ile derinden sarsılan 11 ilde, ahırı zarar gören afetzedelere hayvan çadırı ve yem dağıtımı yapılacağını belirtti. Peki, Hayvan çadırı ve yem desteği nasıl alınır?

HAYVAN ÇADIRI VE YEM DESTEĞİ NASIL ALINIR?

İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, bugüne kadar 129 ton hayvan yemi gönderildiğini ve çok sayıda tırların gönderildiğini belirterek, "Tarım ve Orman Bakanlığımızın talimatlarıyla deprem bölgesine gönderilmek üzere başlatılan hayvan yemi temini çalışmaları doğrultusunda İl Müdürlüğümüz koordinasyonunda ilçe müdürlüklerimizle birlikte bugüne kadar, Kahramanmaraş'a 3 tır, Malatya'ya 2 tır, Adıyaman'a 1 tır olmak üzere toplamda 129 ton hayvan yemi gönderilmiştir. Ayrıca Adıyaman'a 3 tır, Hatay'a 1 tır, Kahramanmaraş'a 1 tır olmak üzere toplamda 73 ton mısır silajı gönderilmiştir.'' açıklamasında bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!