banner2

Hatay depreminde panikle evden kaçtı erken doğum yaptı

Dün akşam Hatay'da meydana gelen depremin ardından panikle evden kaçan hamile kadın, sahra hastanesinde erken doğum yaptı.

Gündem 21.02.2023, 07:46 21.02.2023, 10:40
Abone ol

Kahramanmaraş merkezli depremlerin büyük yıkıma yol açtığı Hatay'da şiddetli bir deprem daha meydana geldi.

Merkez üssü Hatay'ın Defne ilçesi olan 6,4 büyüklüğündeki deprem sırasında, az hasarlı olduğu belirtilen evinde bulunan 22 yaşındaki hamile Culya Keykuni, eşi ile panik halinde dışarı çıktı.

ERKEN DOĞUM YAPTI

Bu sırada doğum sancıları artan Suriye uyruklu Culya Keykuni, eşi tarafından sahra hastanesine götürüldü. Hamilelik sürecinde 34'nci haftaya girdiği öğrenilen Culya Keykuni, sahra hastanesinde erken doğum yaptı. Culya Keykuni, ikinci çocuğunu sahra hastanesinde depremden yarım saat sonra dünyaya getirdi.

ANNE VE BEBEĞİN DURUMU İYİ

Anne ve kız bebeğin durumunun iyi olduğu öğrenildi. Anne Culya Keykuni ve bebek, ilerleyen saatlerde Adana Şehir Hastanesi'ne sevk edildi. Bu sırada baba Hasan Keykuni, sedye ile ambulansa taşınan eşini yalnız bırakmadı.

''DEPREMDEN KAÇIYORDUK''

Baba Hasan Keykuni, dün akşam meydana gelen depremin ardından yaşadığı korkuyu şu sözlerle anlattı;

“Depremden kaçıyorduk, 3 merdiven kalmıştı. Üzerinden atladık sonra buraya geldik. Panik olmuş, jandarma bizi buraya getirdi. Allah razı olsun. Geldikten sonra 'Doğum yapacak' dediler. Yarım saat sonra doğum yaptı. Eşim çok iyi. Yoğun bakıma Adana Şehir Hastanesi'ne götürülecek. Çok mutluyuz, durumu iyiymiş. Narlı'da evde kalıyorduk. Çadır olmadığı için evdeydik. Mühendisler 'Eviniz az hasarlı oturabilirsiniz' dediler. Evdeydik. Evin yıkılıp yıkılmadığını göremedim" dedi.

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!