banner2

Hatay 6.4 ve 5.8'lik depremlerle sallandı hastaneler boşaltıldı

Hatay, dün akşam 3 dakika arayla 6.4 ve 5.8'lik depremlerle sallandı. Hatay merkezli 6,4'lük depremin ardından İskenderun Devlet Hastanesi ve Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi tedbir amaçlı tahliye edildi.

Gündem 21.02.2023, 07:29 21.02.2023, 07:45
Abone ol
Hatay 6.4 ve 5.8'lik depremlerle sallandı hastaneler boşaltıldı

Türkiye beşik gibi sallanmaya devam ediyor. 6 Şubat Pazartesi akşamı meydana gelen Kahramanmaş merkezli çifte depremin ardından bu kez de Hatay iki kere sallandı.

4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

AFAD'ın verilerine göre; saat 20.04'te merkez üssü Hatay'ın Defne ilçesi olan 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 6,4'lük deprem sonrası en büyüğü 5,8 olan 32 artçı sarsıntı kaydedildi. Deprem sonucu kentteki bazı hasarlı binalar yıkıldı. 3 dakika arayla ameydana gelen depremde 4 kişi hayatını kaybetti, 18'i ağır 294 kişi yaralandı.

HASTANELER BOŞALTILDI

Hatay'ın Defne ilçesi merkezli 6,4 büyüklüğündeki depremin ardından Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile İskenderun Devlet Hastanesi'nde tedavi gören hastalar tedbir amaçlı tahliye edildi.

95 KİŞİ ADANA VE DÖRTYOL'A SEVK EDİLDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, depremlerin ardından bölgedeki üç hastanede tedavi gören 95 kişinin Adana ve Dörtyol'a sevk edildiğini duyurdu. Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Hatay Tıp Fakültesi ile İskenderun ve Reyhanlı Devlet Hastanelerinde yatan toplam 95 hastamız yeni iki depremden sonra tedbiren Adana ve Dörtyol hastanelerine sevk edilmiştir." 

SAHRA HASTANELERİ GÖREVİNE DEVAM EDİYOR

Hatay'daki sahra hastanelerinin görevlerine devam ettiğini belirten Koca, Adana ve Dörtyol'da doluluk oranlarının düşük olduğu bilgisini verdi.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!