Haşim Kılıç, Millet İttifakı'nın cumhubaşkanı adayı mı olacak? Nihat Genç muhalifleri şoka soktu

Haşim Kılıç için, "Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı: Haşim Kılıç!" iddiasını ortaya atan gazeteci Nihat Genç, bu durumu 2. Ekmeleddin vakası diye yorumladı. Haşim Kılıç iddiası sonrası muhalifler sosyal medyada çılgına döndü.

Gündem 10.04.2022, 02:15 10.04.2022, 03:42
Abone ol
Haşim Kılıç, Millet İttifakı'nın cumhubaşkanı adayı mı olacak? Nihat Genç muhalifleri şoka soktu

Haşim Kılıç Millet İttifakı'ının adayı mı olacak? Yuvarlak masa liderleri alengirli ayak oyunlarıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı indirebilmek için tiyatro oynuyor. Henüz 2022 seçimlerine aday çıkaramamaları siyasetin en tartışılan konusu olurken, muhalefetin Batı destekli siyasi mühendislik çalışmaları tam gaz devam ediyor. Şimdi de Abdullah Gül'e yakınlığıyla bilinen eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın muhalefetin çatı adayı olacağı ileri sürüldü.

KILIÇDAROĞLU, İMAMOĞLU VE YAVAŞ'LA MÜCADELE EDİYORDU

Başarısız bir profil çizen CHP'li Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş'ın aday olmak için Kemal Kılıçdaroğlu ile ittifak içi bir kavga yürüttüğü kamuoyunun malumu. PKK devleti kurmaya çalışan HDP'siz adım bile atamayan muhalefette işler sarpa sardı. Son olarak muhalefette taşları yerinden oynatan bir iddia ortaya atıldı.

"MİLLET İTTİFAKI'NIN CUMHURBAŞKANI ADAYI HAŞİM KILIÇ"

Gazeteci Nihat Genç, Twitter hesabından yayınladığı paylaşımda, ''Rezil rüsva olmaya doymadınız! Yeni bir Ekmeleddin vakası daha! Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı: Haşim Kılıç! Allah daha beter etsin!'' dedi.

Twitter'da Haşim Kılıç gündem olurken kısa zamanda yaklaşık 20 bin tweet atıldı. Muhalifler Genç'in iddiasını hazmedemeyip hakaret ve küfürlerle karşılık verdi.

HAŞİM KILIÇ KİMDİR?

Haşim Kılıç'ın Millet ittifakı'nın adayı olacağı iddiası sonrası eski AYM Başkanı araştırılmaya başlandı. İşte detaylar...

Kılıç 13 Mart 1950 tarihinde Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve liseyi Yozgat’ta okuduktan sonra 1968 yılında Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisine girdi. Haşim Kılıç 1972'de Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisini bitirdi.

1974 yılında Sayıştay Başkanlığı’nda denetçi yardımcısı olarak göreve başladı. Denetçi, başdenetçi unvanlarını aldıktan sonra 1985 yılında Sayıştay üyeliğine, beş yıl süren üyelikten sonra da 1990 yılında Turgut Özal tarafından Türkiye Cumhuriyeti Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçildi. Anayasa Mahkemesinin 7 Aralık 1999 günkü toplantısında, açık bulunan Anayasa Mahkemesi Başkanvekilliğine seçildi. 7 Aralık 2003 tarihinde yeniden Anayasa Mahkemesi Başkanvekilliğine seçildi. 22 Ekim 2007'de Tülay Tuğcu'nun yaş haddinden emekliye ayrılmasıyla boşalan Anayasa Mahkemesi Başkanlığına seçildi. 10 Şubat 2015 tarihinde, yaş haddinden emekliliğine 1 ay kala kendi isteğiyle emekli oldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!