banner2

Hasan Cevher'in şehit düştüğü olayda taciz iddiası

Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher'i şehit eden polis memurunun bir kadın polisi taciz ettiği ve tartışmanın da bu nedenle çıktığı iddia edildi.

Gündem 13.07.2021, 16:00 13.07.2021, 16:45
Abone ol

Hakkari'de bir polis memurunun silahla vurduğu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher, şehit oldu. Saldırgan polis gözaltına alındı. Olaya ilişkin valilikten de açıklama yapıldı.

KADIN POLİS MEMURUNU UZUN SÜRE RAHATSIZ ETMİŞ

CNN muhabiri Nihat Uludağ'ın aktardığı bilgilere göre, Hasan Cevher uzun süre boyunca bir kadın polisi taciz eden saldırgan polise uyarı yazısı göndermiş. Bunun üzerine saldırgan polis sinirlenerek yemek yiyen Hasan Cevher'in yanına gidip sözlü tacizde bulunmuş. Diğer memurların, saldırgan polisi Hasan Cevher'in yanından uzaklaştırsalar da başarılı olamadığını söyleyen Uludağ, saldırganın tekrardan Cevher'in yanına giderek ateş ettiğini söyledi.

YEMEK YERDEN SALDIRIYA UĞRADI

Valilikten yapılan açıklamada, saat 13.50 sıralarında İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli, İkinci Sınıf Emniyet Müdürü Hasan Cevher'in Polisevinde yemek yediği esnada Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü kadrosunda görevli polis memuru Nasuh Çulcu tarafından 3 el silahla ateş edilerek vurulduğu belirtildi.

AYAĞINDAN VURULDU

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Polis memuru Nasuh Çulcu olay yerinden kaçtığı esnada görevli polisler tarafından ayağından vurularak etkisiz hale getirilerek yakalanmıştır. Emniyet Müdürü Hasan Cevher, Hakkari Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur."

ÖZEL HAREKATTAN ÇEVİK KUVVETE ALINMIŞDaha önce Hakkari Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görevliyken, karıştığı bir olay nedeniyle Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevlendirilen polis memuru Nasuh Çulcu, iddiaya göre, başka bir ile tayini çıkınca durdurmak istedi. Çulcu, bu konuyla ilgili Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher ile konuşmak için polisevine geldi. Çulcu, tayini durdurma konusunda Cevher'den olumlu yanıt alamayınca tartışma çıktı. Tartışma sırasında Çulcu, silahını ateşleyerek, Cevher'i şehit etti. Çulcu'nun Cevher'den önce bir kadın komiser yardımcısı ile aynı konuda tartıştığı öğrenilirken, Özel Harekat Şube Müdürüğündeki görevinden bir kadını taciz olayı nedeniyle uzaklaştırıldığı öne sürüldü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!