banner2

Hamza Dağ'dan CHP'ye tepki: PKK'nın tebriği geçiştirilecek bir konu değil

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, PKK elebaşı Duran Kalkan'ın tezkere nedeniyle CHP'ye övgüler dizmesine tepki gösterdi. Dağ "CHP'ye PKK'dan tebrik gelmiş olması, susarak geçiştirilecek bir konu değil" dedi, CHP'nin kendi tabanına ihanet ettiğinin altını çizdi.

Gündem 12.11.2021, 13:14 12.11.2021, 13:24
Abone ol
Hamza Dağ'dan CHP'ye tepki: PKK'nın tebriği geçiştirilecek bir konu değil

PKK elebaşlarından Duran Kalkan'ın SUriye ve Irak tezkereleriyle ilgili CHP'ye yönelik övgüsüne,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'dan tepki geldi. Dağ, "Terör örgütünün elebaşı olduğunu herkesin bildiği bir kişiden Cumhuriyet Halk Partisi'ne tezkeredeki tutumuna dair bir tebrik gelmiş olması susarak geçiştirilecek bir konu değil" açıklamasında bulundu.

''SUSARAK GEÇİŞTİRLECEK BİR KONU DEĞİL''

CHP'nin HDP'nin güdümüne girdiğini söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Dağ, "Bir Mustafa Karasu, terör örgütü üyesi, üst düzey yönetici olan bu terörist açıklama yaptı. CHP'den bir cevap, açıklama, buna ilişkin bir düşünce ortaya çıkartılmadı. Yine PYD'nin sözde üst düzey yöneticisi olan ve kırmızı listede aranan terör örgütünün elebaşı olduğunu herkesin bildiği bir kişiden CHP'nin tezkeredeki tutumuna dair bir tebrik gelmiş olması yabana atılacak, kenara koyulacak, susarak geçiştirilecek bir konu değil" şeklinde konuştu. 

''CHP KENDİ TABANINA İHANET EDİYOR''

Genel Başkan Yardımcısı Dağ, CHP tabanını iyi bildiğinin altını çizerek şunları söyledi:"CHP tabanı bu duruş noktasında CHP yönetimini net bir şekilde uyarması ve onların terörle mücadeleyle ilgili bu meselede Türkiye Cumhuriyeti menfaatleri doğrultusunda davranması hususunda bir çağrıda bulunması gerektiğini ifade etmek istiyorum. Bu ülkenin geleceği açısından önemli olacaktır. Burada CHP net bir şekilde kendi tabanına ihanet etmektedir, Türkiye Cumhuriyeti'ne, tarihine ihanet etmektedir. Burada terörle mücadele söz konusu olduğunda bu konuda özellikle tüm siyasi partilerin ortak hedefi olan bir konu."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!