banner2

Haluk Bayraktar o grafiği göstererek açıkladı: Milli Teknoloji Hamlesi tam bağımsızlığın vazgeçilmezidir

BAYKAR Teknoloji CEO'su Haluk Bayraktar, NATO ülkelerinin 2014-2022 yılları milli gelirlerindeki askeri harcama oranlarının yer aldığı grafiğe dikkat çekerek kritik açıklamalarda bulundu. Bayraktar, ''Nitelikli insan kaynağı havuzumuzu geliştiren, maliyet etkin projelerimize alan açan ve her sektörde yerlilik oranımızı gün geçtikçe artırmamıza olanak sağlayan Mili Teknoloji Hamlesi tam bağımsız ve müreffeh yarınlarımız için vazgeçilmez bir idealdir" dedi.

Gündem 02.02.2023, 15:22 02.02.2023, 17:19
Abone ol
Haluk Bayraktar o grafiği göstererek açıkladı: Milli Teknoloji Hamlesi tam bağımsızlığın vazgeçilmezidir

Türkiye Savunma Sanayii'nde tam bağımsızlık için kritik adımlar atmaya devam ediyor. Baykar Teknoloji CEO'su Haluk Bayraktar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 2014-2022 yılları arasındaa NATO askeri harcamalarının ülke milli gelirlerindeki payını gösteren grafiği paylaştı.

MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ TAM BAĞIMSIZ YARINLARIMIZIN VAGEÇİLMEZİDİR

Bayraktar paylaşımında, son 8 yılda Türkiye'nin milli gelirde askeri harcamalarının oranları bakımından NATO ülkelerinden ayrıştığını ifade ederek şunları aktardı:

Nitelikli insan kaynağı havuzumuzu geliştiren, maliyet etkin projelerimize alan açan ve her sektörde yerlilik oranımızı gün geçtikçe artırmamıza olanak sağlayan Milli Teknoloji Hamlesi tam bağımsız ve müreffeh yarınlarımız için vazgeçilmez bir idealdir

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!