banner2

Hakkari'de terör mağduru aileler HDP İl Başkanlığı önünde eylem yaptı

Hakkari'de hain terör örgütü tarafından çocukları dağa kaçırılan aileler, HDP Hakkari İl Başkanlığı binası önünde eylemlerini devam ettirdi.

Gündem 09.07.2021, 14:48 09.07.2021, 14:52
Abone ol
Hakkari'de terör mağduru aileler HDP İl Başkanlığı önünde eylem yaptı

Cumhuriyet Caddesi'nde bir araya gelen terör örgütü mağduru aileler, ellerinde Türk bayraklarıyla, "Hiçbir annenin yüreği yanmayacak, PKK kaybedecek, anneler kazanacak" yazılı dövizler ve dağa kaçırılan çocuklarının fotoğrafları ile HDP İl Başkanlığı önüne yürüyüş gerçekleştirdi.

Eylemlerinin 12. haftasında da terör örgütü PKK ile HDP'ye tepkilerini gösteren mağdur aileler, seslerini HDP yönetcilerine duyurmaya çalıştı.

ÇOCUKLARINA KAVUŞMAK İÇİN SESLERİNİ DUYURMAYA ÇALIŞIYORLAR

Eşinin kardeşi terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan Leyla Çiftçi, orada bulunan bütün aileler adına yapmış olduğu açıklamada, çocuklarına kavuşmak ve seslerini duyurmak için ailelerin bir araya geldiklerini söyledi.

Eyleme destek çağrısında bulunarak çocuklarını HDP'den istediklerini belirten Çiftçi, "Evlat nöbetindeki bütün annelerle birlikte teröre 'son' diyoruz. PKK kaybedecek, anneler kazanacak." şeklinde konuştu.

Çocuklarına kavuşuncaya kadar HDP binası önündeki eylemlerine aralıksız devam edeceklerini söyleyen Çiftçi, konuşmasına şöyle devam etti:

"Buradan çağrımızdır; bedenen yanımızda olmayıp gönülleri ve düşünceleri bizlerle birlikte olan herkese sesleniyoruz; bizlere katılın, bu haklı davamızı birlikte büyütelim, çocuklarımızla birlikte mutlu yarınlara kavuşalım. Evlatlarını terör örgütünün elinden kurtarmaya çalışan bütün anne ve babalara selamlarımızı iletiyor, ellerinden öpüyoruz."

Yapılan açıklamanın ardından bir süre oturma eylemi yapan mağdur aileler, hain terör örgütü PKK ve HDP aleyhine sloganlar attıktan sonra alandan ayrıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!