banner2

Hainlerin nefesleri tek tek kesiliyor! Bakan Yerlikaya duyurdu: Gri kategorideki terörist öldürüldü!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya adresinden yaptığı paylaşımda terör örgütün hainler listesine bir çizik daha atıldı. Bakan Yerlikaya, Renas kod adlı Ramazan Eliçümüş silahı ile birlikte etkisiz hale getirildiği bildirilirdi.

Gündem 19.09.2023, 13:23 19.09.2023, 14:17
Abone ol
Hainlerin nefesleri tek tek kesiliyor! Bakan Yerlikaya duyurdu: Gri kategorideki terörist öldürüldü!

Diyarbakır'da dün, 1'i Kırmızı, 1'i Turuncu, 1'i de Gri kategoride yer alan toplam 4 terörist etkisiz hale getirilmişti. Bakan Yerlikaya tarafından yapılan açıklamaya göre, bu kez Şırnak'ta terör örgütüne darbe vuruldu.

RENAS KOD ADLI TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ 

Bakan Yerlikaya'nın paylaştığı bilgilere göre; Devam eden operasyonlarda gri listeye bir çizik daha atıldı. Renas kod adlı Ramazan Eliçümüş silahı ile birlikte etkisiz hale getirildiği bildirilirken Bakan Yerlikaya operasyonun görüntülerini de paylaştı.

4 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Yerlikaya şu ifadeleri kullandı;

Gri kategoride yer alan 1 terörist daha etkisiz hale getirildi. Dün Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ve Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı güvenlik güçlerimizce düzenlenen operasyonda 1'i Kırmızı, 1'i Turuncu, 1'i de Gri kategoride yer alan toplam 4 terörist etkisiz hale getirilmişti.

SİLAHLI ÇATIŞMADA ÖLDÜRÜLDÜ 

Bugün de Şırnak İl Jandarma Komutanlığımızca yapılan istihbarat çalışmalarına istinaden, Şırnak Güçlükonak kırsalında, J-SİHA desteğinde, JOPER, JÖH ve Jandarma Komando Karma Timlerinin katılımıyla Şehit Jandarma Teğmen İsmail Can Akdeniz operasyonu kapsamında çıkan silahlı çatışma sonucu; Bakanlığımız terörden arananlar listesinde gri kategoride yer alan Renas(K) adlı Ramazan Eliçümüş silahı ile birlikte etkisiz hale getirildi.

"SON TERÖRİST ÖLDÜRÜLENE KADAR MÜCADELEYE DEVAM"

Teröristin uzun namlulu silahlarla çok sayıda eyleme katıldığı, taciz atışlarında bulunduğu ve EYP yerleştirme olaylarına karıştığı tespit edildi. Operasyonu gerçekleştiren kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Hainlerin tek tek nefeslerini keseceğiz! Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz amansızca devam edecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!