banner2

Habertürk'te yazarlar krizi: Sessizlik var

Ciner Medya'nın Habertürk'ü satılığa çıkardığı yönündeki iddialar, yazarların sessizliğiyle kuvvetlendi.  

Gündem 02.06.2023, 15:14 02.06.2023, 16:03
Abone ol
Habertürk'te yazarlar krizi: Sessizlik var

Geçtiğimiz günlerde Ciner Medya'ya ait olan Habertürk, Bloomberg HT ve Show TV'nin satılacağı yönünde iddialar gündeme düşmüştü.

“İDDİALAR ASILSIZDIR”

Habertürk de iddiaları yalanlayan bir açıklama yayınlamıştı.

Açıklamada şu ifadelere yer verilmişti: 

“Bir sosyal medya hesabından paylaşılan Ciner Yayın Holding’e ait Habertürk, Show TV, Bloomberg HT kanallarının bazı gruplarla satışı için masada olduğu şeklindeki iddia asılsızdır. Gerçek dışıdır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

YAZARLARIN SESSİZLİĞİ İDDİALARI YİNELEDİ

Spor yorumcusu da olan Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler'in Galatasaray'ın şampiyonluğuna rağmen 24 Mayıs'tan sonra yazı yayınlamaması dikkatlerden kaçmadı. 

Diğer yazarların da 29 Mayıs'tan bu yana köşe yazısı yayınlamaması iddiaları doğrulamasa da hem yineledi hem de kuvvetlendirdi.

4 YAZARIN YAZILARINA SON VERİLDİ 

Oda Tv ise yazarlardan Serdar Turgut, Kübra Par ve daha önce tokat skandalı ile gündeme gelen Muharrem Sarıkaya'nın  yazılarına son verildiğini öne sürdü. 

Yazarlardan 'siyasi yazı yazmamaları'nın istendiğini de ileri süren Oda Tv, Par ile Sarıkaya'nın da ayırılış nedenini de siyasi yazılara bağlıyor. 

Zaman zaman siyasi yazıları ve çıkışları ile bilinen Nihal Bengisu Karaca'nın da yazılarına son verildiği, artık yalnızca kültür-sanat içerikleri hazırlayacağı belirtildi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!