banner2

Habertürk satılıyor mu? İddialar doğru mu? Ciner Medya'yı kim satmak istiyor?

Gün içinde Gazeteci Ali Çağatay gündeme bomba gibi düşen bir iddiada bulundu. İddiaya göre Ciner Grubu, bünyesindeki dev medya kuruluşlarını satışa çıkarmış ve iş insanı Mehmet Cengiz'le masaya oturmuştu. Ciner Grubuna bağlı Habertürk ise iddiaları yalanladı.

Gündem 29.05.2023, 20:45 29.05.2023, 21:25
Abone ol
Habertürk satılıyor mu? İddialar doğru mu? Ciner Medya'yı kim satmak istiyor?

Bugün Ciner Grubu'na ait medya kuruluşlarından Habertürk, Show TV ve Bloomberg HT gibi şirketler hakkında bugün önemli bir iddia ortaya atıldı. Ciner Grubu’nun, söz konusu kuruluşların satışı için görüşmelere başladığı öne sürüldü fakat konuyla ilgili olarak Ciner Grubunun yayın ağı Habertürk'ten açıklama geldi.

İddianın sahibi daha önce Ciner Grubu’nda görev yapan gazeteci Ali Çağatay. Çağatay’ın paylaşımına göre medya kuruluşlarının yeni sahibi, Cengiz Holding olabileceği yönündeydi.

Ali Çağatay, sosyal medya hesabından yaptığı ilk paylaşımında Habertürk, Show TV ve Bloomberg HT gibi kuruluşları için masada Tosyalı Grubu ile oturulduğunu belirtti. Fakat durum kısa süre sonra değişti. Tosyalı Holding’in söz konusu görüşmelerin içinde yer almadığını paylaşan Çağatay, bu kez Cengiz Holding’i işaret etti.

HABERTÜRK YALANLADI

Bu iddialara Ciner Holding'e bağlı yayın kuruluşu Habertürk, sosyal medya hesabından cevap verdi. Habertürk'ten atılan attığı tweette, "Bir sosyal medya hesabından paylaşılan Ciner Yayın Holding'e ait Habertürk, Show TV, Bloomberg HT kanallarının bazı gruplarla satışı için masada olduğu şeklindeki iddia asılsızdır. Gerçek dışıdır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur." açıklamasında bulundu. 

CENGİZ HOLDİNG AÇIKLAMA YAPMADI

Gündeme getirilen iddialarla ilgili Cengiz Holding bir açıklama yapmadı. Cengiz Holding, medya sektöründe Akşam gazetesi ve 360 TV kanalının sahibi durumunda.

Gazeteci Fatih Altaylı, kısa süre önce kurucu ortaklarından olduğu ve uzun yıllardır köşe yazılarını paylaştığı Habertürk'ten ayrılmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!