banner2

HAARP nedir, açılımı ne? HAARP ile deprem olur mu? HAARP bulutları nedir? Depremi ABD savaş gemisi mi yaptı?

Asrın felaketi olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetlerindeki depremlerin ardından tüm Türkiye yasa boğuldu. Meydana gelen bu korkunç deprem sonrasında ortaya birçok teori atıldı. Özellikle, 'Bu depremi HAARP teknolojisi mi yaptı?' denildi. Vatandaşlar arama motorlarında, HAARP nedir, açılımı ne? HAARP ile deprem olur mu? HAARP bulutları nedir sorularına yanıt arıyor. İşte HAARP teknolojisine dair tüm merak edilenler..

Gündem 01.03.2023, 11:50 01.03.2023, 12:34
Abone ol
HAARP nedir, açılımı ne? HAARP ile deprem olur mu? HAARP bulutları nedir? Depremi ABD savaş gemisi mi yaptı?

6 Şubat 2023 Pazartesi günü asrın felaketi olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetlerindeki depremlerin ardından ortaya birçok iddia atıldı. Son günlerde en çok konuşulan iddia ise, 'Bu depremi HAARP teknolojisi mi yaptı?'' oldu. Peki, HAARP nedir,açılmı ne? HAARP ile deprem olur mu? HAARP bulutları nedir? İşte, HAARP hakkında merak edilenler...

HAARP NEDİR, AÇILIMI NE?

HAARP nedir, açılımı ne? HAARP ile ilgili internette çok araştırma yapılıyor. 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen asrın felaketi olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin HAARP ile yapıldığı öne sürülüyor. Peki, HAARP nedir? HAARP kelimesinin açılmı, High Frequency Active Auroral Research Program Türkçe anlam karşılığı ise, (Yüksek Frekanslı Aktif Aurorasal Araştırma Programı)'dır. ABD Silahlı Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülen bir programdır.

Alaska'da Gakona bölgesinde yer alan HAARP hakkında uzun zamandır çokça teoriler üretildi. Fakat HAARP için harcanan milyarlarca dolarlar projenin farklı amaçlar için de kullanılabileceği iddialarının ortaya atılmasına neden olmuştur. 180 tane dev radyo sinyali yapabilen kulelerden oluşan bu sistem, bulunduğu yerdeki askeri ve sivil tüm uçuşları engelleme özelliğine sahip. 

Öte yandan HAARP tesislerinin başlarda o yılların SSCB, şimdi Rusya olarak bildiğimiz devlet tarafından Ukrayna'da yapılmak istendiği iddia ediliyor. Tesisin tamamının Nikola Tesla tarafından projelendirildiği, bir imalat yapıldığı ve orijinal Tesla tasarımı bu tesiste faaliyetler yürütüldüğü belirtiliyor. Lakin bu tesise 50 km mesafede yer alan ve 1986 yılında Çernobil nükleer kazası sonrasında bu tesis sonsuza kadar kapatıldı. Bu sebepten ötürü Çernobil kazasının da ABD tarafından planlandığı iddia ediliyor.

HAARP İLE DEPREM OLUR MU?

HAARP ile deprem olur mu? Depremi ABD savaş gemisi mi tetikledi? sorularının cevapları milyonlarca vatandaş tarafından merak ediliyor. Deprem olayının, HAARP sisteminin kabiliyetlerinin çok üstünde olması nedeniyle depremi tetiklemesi mümkün değildir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!