Yandex Metrica

Sitede Ara

Güzel ülkemizden kurbanlık manzarası: Damdan atlayan keçi elektrik tellerine asılı kaldı!

Güzel ülkemizden kurbanlık manzarası: Damdan atlayan keçi elektrik tellerine asılı kaldı!

Adana'da kurban kesiminden kaçmak isteyen bir keçi damdan atlarken tele takıldı. Zonguldak'ın Kozlu ilçesindeki kurban kesim alanında ise kesim sırası gelen boğa, kendisini taşıyanların elinden kurtulup, dalgalı denize atladı.

Gündem

17.06.2024, 08:56

Adana’da damdan atlayan kurbanlık keçi elektrik tellerine takılı kaldı. Sahipleri uzun uğraşlar sonucu kafası tele sıkışan keçiyi kurtardı. Keçi kaçsa da kurban edilmekten kurtulamadı. Sarıçam ilçesine bağlı Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde kurban kesimi sırasında eşine ender rastlanan bir olay yaşandı.

Son dakika: Akdeniz açıklarında korkutan deprem! AFAD detayları paylaştı Son dakika: Akdeniz açıklarında korkutan deprem! AFAD detayları paylaştı Haberi Görüntüle

KAÇSA DA KURBAN EDİLMEKTEN KURTULAMADI

Damda bulunan keçi kaçmak için aşağı atladı. Keçi hemen alt taraftan geçen elektrik tellerine takıldı.Kafası tele takılı kalan kurbanlığı vatandaşlar ve sahipleri kurtarmak için yoğun çaba sarf etti. Uzun uğraşlar sonucu kedi tellerden kurtarıldıktan sonra kurban edildi.

9. Yargı Paketi Meclis'te! O kanunlar sil baştan değişiyor! Hakaret suçu işleyenler dikkat... 9. Yargı Paketi Meclis'te! O kanunlar sil baştan değişiyor! Hakaret... Haberi Görüntüle

FİRARİ KOÇLAR BAKIN NEREDEN ÇIKTI?

Batman'ın Sason ilçesinde Burhan Bulgan adlı vatandaş tarafından alınan 3 koç Kurban Bayramı sabahı kesilmek üzere ambara bırakıldı. Sabah koçları kesmek için ambara giren Bulgan, koçların ambarda olmadığını görünce çevrede aramaya başladı. Tüm aramalara rağmen koçları bulamayan Bulgan'a müjdeli haber ilçeye 20 kilometre uzaklıktaki Boğazkapı köyünden geldi. Koçları bulan köylüler, koçların sahibi Bulgan'a ulaşarak hayvanların köyde olduğunu iletti. Bulgan, gittiği köyden koçları alarak evine götürdü. Sabah bayram namazından dönerken rastladığı 3 koçun kayıp kurbanlıklar olduğunu anlayınca sosyal medya üzerinden sahiplerine ulaşarak teslim ettiğini ifade eden Sadi Uçar, koçların sahibine ulaşmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. 

DMM'den Bakan Fidan'a ilişkin iddialara yanıt: 'Asılsız iddialara itibar edilmemeli' DMM'den Bakan Fidan'a ilişkin iddialara yanıt: 'Asılsız iddialara itibar edilmemeli' Haberi Görüntüle

KURBANLIK BOĞA ÇAREYİ DENİZE ATLAMAKTA BULDU

Olay, öğle saatlerinde Zonguldak'ın Kozlu ilçesindeki kurban kesim alanında meydana geldi. Kesim sırası gelen boğa, kendisini taşıyanların elinden kurtulup, dalgalı denize atladı. Kurban kesim alanındakilerin ihbarıyla itfaiye ve sahil güvenlik ekipleri, bölgeye sevk edildi. Bu esnada 200 metre kadar yüzen boğa, dalgaların da etkisiyle tekrar kıyıya çıktı. İtfaiye ekiplerinin de yardımıyla kesim alanına getirilen boğa, kurban edildi.

İzmir’i sağanak vurdu: Elektrik akımına kapılan 2 kişiden kahreden haber İzmir’i sağanak vurdu: Elektrik akımına kapılan 2 kişiden kahreden haber Haberi Görüntüle

KIZGIN BOĞA  MEZARLIĞA DALDI

Beyoğlu'nda kesim için alana götürülmek istenen kurbanlık boğa, sahibinin elinden kaçtı. Dakikalarca kovalanan kurbanlık en sonunda Kulaksız Mezarlığına daldı. İçerideki çiçek satıcısı kadını ve mendil satan bir çocuğu yaralayan boğa ardından mezarın üstüne çıktı. Sahibinin ihbarı üzerine olay yerine belediye ekibi sevk edildi.

İki kişinin yaralanması nedeniyle de gelen sağlık ekipleri, yaralıları ambulansla çevredeki hastaneye kaldırarak tedavi altına aldı. Polis ekipleri, belediye ekibi ve vatandaşlar ise kızgın boğayı zapt etmeye çalıştı. Ancak boğa bir türlü etkisiz hale getirilemeyince devreye belediye ekibi girdi.

 Ekipler hayvana uyutucu iğne fırlattı ancak kızgın boğa kaçmaya devam etti. Birkaç iğne daha atılması sonrasında boğa olduğu yere yığılınca ekipleri tarafından kontrol altına alındı. Boğa ardından sahibine teslim edildi. 

Kaçakçılara 'Define-1' operasyonu: Çok sayıda kişi yakayı ele verdi Kaçakçılara 'Define-1' operasyonu: Çok sayıda kişi yakayı ele verdi Haberi Görüntüle

KAÇAN BOĞA ÇATIYA ÇIKTI

Olay, Konya'nın Kadınhanı ilçesi Hacı Mehmetli Mahallesinde meydana geldi. Sahiplerinin elinden kaçan kurbanlık boğa, kerpiçten yapılan tek katlı ahırın damına çıktı. Ardından bitişindeki evin çatısına çıkan boğa, çatının kenarına kadar geldi. Sahipleri evin çevresini sarıp yakalamak istediği boğa çatının diğer ucuna giderek, tekrar ahırın üstüne indi.

 Sahipleri bu sırada yakalamak için hamle yaptığında boğa, ahırdan üstünden atlayıp, kaçmaya devam etti. Takibi sürdüren sahipleri bir süre sonra boğayı yakalamayı başardı. Yaşanan bu anlar ise cep telefonu ile kaydedildi.

 

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading