Yandex Metrica

Sitede Ara

Güvenlik kaynakları açıkladı: Kayseri'deki provokasyonlarda PKK ve FETÖ bağlantısı ortaya çıktı!

Güvenlik kaynakları açıkladı: Kayseri'deki provokasyonlarda PKK ve FETÖ bağlantısı ortaya çıktı!

Kayseri'de Danışmentgazi Mahallesi'nde Suriyeli bir kişinin 6 yaşındaki bir Suriyeli çocuğa cinsel istismarda bulunması üzerine çıkan olaylarda Suriyelilere ait iş yerleri yakıldı, araçları tahrip edildi. Türkiye, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye ile normalleşme sinyallerini vermesinin ardından kendini eş zamanlı provokasyonların içinde buldu. Milli İstihbarat Teşkilatı, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Güçleri hem Türkiye içinde hem de Suriye’nin kuzeyinde eşgüdüm halinde yaşanan olayları anında müdahale ile kontrol altına aldı. Olaylarla ilgili güvenlik kaynaklarından gelen son açıklamaya göre, çıkan olayları provoke eden kişilerin bazılarının PKK ve FETÖ terör örgütleriyle bağlantılı olduğu belirtildi.   

Gündem

11.07.2024, 10:40

Kayseri'de Suriyeli bir göçmenin 6 yaşındaki bir çocuğu taciz ettiği haberi ilçeyi ayağa kaldırdı. Meydana gelen olayın ardından Türkiye, Suriye’yle normalleşmeyi tartışırken kendini eş zamanlı provokasyonların içinde buldu. Resmi kaynaklar Suriye ve Türkiye'de meydana gelen olayların arkasında terör örgütü PKK ve DEAŞ gibi örgütlerin bulunduğunu açıkladı. 

Yapılan çalışmalarla paylaşımda bulunan hesapların bazılarının PKK/KCK, bazılarının FETÖ/PDY müzahiri, Amerika ve Almanya bağlantılı hesapların da olduğu ortaya çıktı.

İnsan bir kere ölür adam gibi ölür! İhanet gecesinin sembol videosu bu yıl da gündem oldu! İnsan bir kere ölür adam gibi ölür! İhanet gecesinin sembol... Haberi Görüntüle

"TÜRKİYE DÜŞMANI UNSURLAR TESPİT EDİLDİ"

Kayseri’den sonra Hatay, Gaziantep, Konya, Bursa ve İstanbul başta olmak üzere 22 ilde devam eden, Suriye’nin kuzeyinde Türk güçlerinin kontrolü altındaki bölgelerde halk arasında olayların çıkmasına katkı sağlayan Türkiye düşmanı unsurlar tespit edildi. Sosyal medya üzerinden huzuru bozmaya yönelik hareket eden bu unsurların terör örgütleri ile bağlantıları olduğu ortaya çıktı.

Neslim Güngen kimdir? Neden gözaltına alındı, tutuklandı mı? Neslim Güngen kimdir? Neden gözaltına alındı, tutuklandı mı? Haberi Görüntüle

"HESAPLAR MAŞA OLARAK KULLANILIYOR"

Sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunan hesapların bağımsız olarak hareket etmedikleri, provokatif eylemlerin artmasını sağlayan bu hesapların bağlı oldukları örgütlerce maşa olarak kullanıldığı, terör örgütlerinin de Türkiye karşıtı hareketlerde başka dış odaklar tarafından yönetildiği değerlendirildi.

Haksız çıkarmalara son! Bakanlık harekete geçti: CHP ve DEM'li belediyeler işçi kıyımı yapamayacaklar! Haksız çıkarmalara son! Bakanlık harekete geçti: CHP ve DEM'li belediyeler... Haberi Görüntüle

"TERÖR ÖERGÜTLERİ TARAFINDAN APARAT OLARAK KULLANILIYORLAR"

Terör örgütleri ve hasım odaklarca, en küçük olayın sosyal medya aracılığı ile halkı provoke ederek iç huzuru kaçırmaya yönelik kullanıldığı belirlendi. İnsanlar arasında kin ve nefret duyguları oluşturarak, ülkede kargaşa ortamı yaratmak hedefi doğrultusunda terör örgütlerinin aparat olarak kullanıldığı değerlendirildi.

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading