banner2

"Gündüz gelin" diyen Miçotakis'e yanıt: Gündüzünüzü geceye çeviririz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Bir gece ansızın gelebiliriz" sözlerine Yunanistan Başbakanı Miçotakis "Gece gelmeyin gündüz gelin" yanıtını vermişti, Polemiğe dahil olan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Miçotakis'e seslenerek "Bilmiyor mu acaba Türkiye Ege’de tepkisini gösterdiğinde zaten Yunan’ın gündüzü gece olacak" dedi.

Gündem 15.09.2022, 19:22 15.09.2022, 20:24
Abone ol

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sivas’ta AK Partililer ile bir araya geldi. Burada gündemdeki konuları değerlendiren Oktay, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bir gece ansızın gelebiliriz" şeklindeki sözlerine verdiği yanıt hakkında çarpıcı sözler sarf etti. 

"GÜVENDİĞİ ADALARA KAR YAĞACAK"

Miçotakis'e seslenen Oktay, "Sayın Cumhurbaşkanımız açık ve net şekilde uyardı; 'adaları silahlandırmayı bırak yoksa bir gece ansızın gelebiliriz' dedi. Bakıyoruz Miçotakis de gece gelme gündüz gel diyormuş. Bilmiyor mu acaba Türkiye Ege’de tepkisini gösterdiğinde zaten Yunan’ın gündüzü gece olacak. Türkiye uluslararası anlaşmalara dayanarak gereğini yaparsa Yunan'ın güvendiği adalara kar yağacak. Onları bu maceralara sürükleyenler, dost görünenler tabi anında ortadan kaybolur o zaman. Bu yüzden İzmir’i unutma diyoruz, Kıbrıs’ı unutma diyoruz” şeklinde konuştu.

"TANSİYONU BİZ Mİ YÜKSELTİYORUZ"

Yunanistan meselesine ilişkin değerlendirmelerine devam eden Oktay, şunları söyledi: "Muhalefetin ağzına alamadığı Yunanistan, her gün hava sahamızı, mavi vatan sathımızı suistimal etmeye çalışıyor. Uluslararası anlaşmalara göre gayrı askeri statüdeki adaları silahlandırıyor. Ege’de geri itme yaparak her gün çok sayıda bebeğin aileleriyle birlikte ölümüne sebep oluyor. Böyle pervasız hareket eden bir Yunanistan’a biz 'aklını başına al' 'İzmir’i unutma' deyince tansiyonu yükselten taraf mı oluyoruz?"  

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!