banner2

Görüntüleri izleyince şoke oldu! Köylüler tedirgin: Can güvenliğimiz söz konusu

Sivas'ta Çeltek köyü sakinlerinden Adem İnce, güvenlik gerekçesiyle kamera görüntülerini izleyince hayrete düştü. İnce, "Aslında can güvenliğimiz de söz konusu. Gece gündüz tedbirli oluyoruz" ifadelerini kullandı.

Gündem 26.10.2022, 21:57
Abone ol
Görüntüleri izleyince şoke oldu! Köylüler tedirgin: Can güvenliğimiz söz konusu

Sivas Merkeze bağlı Çeltek köyüne kadar inen kurtlar köylüleri korkuttu. Görüntülerde iki kurdun köy yolundan geçerek köye doğru gittiği görüldü.

KAMERALARI İNCELERKEN FARK ETTİ

Köy sakinlerinden Adem İnce, köye kurtların indiğini belirterek, "Birkaç senedir bu yöreye kurt, ayı, domuz gibi yabani hayvanlar oldukça yoğunlaştı. Güvenlik açısından bir şey olmuş mu diye kamera sistemine bakıyordum. O ara gözüme çarptı. İki kurt yoldan geldiler köyün içine doğru geldiler. Havalar soğudu aç kaldıklarından geliyorlar sanırım." dedi.

"CAN GÜVENLİĞİMİZ DE SÖZ KONUSU"

İnce, "Geçenlerde de köyün yakınında eşek leşi vardı. Zannediyorum oraya geliyorlar. Hiç tereddüt etmeden geçtiler. Ayılar daha önce komşunun kovanlarına dadanmıştı. 10'a yakın kovanını kırmıştı. Ballarını yemişti. Daha önceleri de bizim çiftliğin alt kısmında bulunan dereye kadar sürü halinde domuzlar gelmişti. Şimdi de kurtlar dadandı. Aslında can güvenliğimiz de söz konusu. Gece gündüz tedbirli oluyoruz" ifadelerini kullandı.

YILKI ATINI AVLAYIP PARÇALADILAR

Afyonkarahisar'ın ormanlık ve dağlık alanlarında bulunan yaban hayvanlarını görüntülemek üzere kurulan fotokapanlar Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü tarafından kayıt altına alınarak müdürlüğün sosyal medya hesabından paylaşıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!