banner2

Görüntüler infiale sebep olmuştu! Bakan Koca duyurdu: Felçli hastaya şiddet uygulayan sağlık çalışanları meslekten menedildi

Tokat'taki özel bir hastenede yaşanan skandal görüntülerin ardından, hastaya kötü muamelede bulunan sağlık çalışanlarının aldıkları ceza belli oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çalışanlardan biri meslekten 3 yıl men edilerken diğer çalışan artık yoğun bakımda görev yapamayacağını duyurdu.

Gündem 23.11.2022, 22:57
Abone ol
Görüntüler infiale sebep olmuştu! Bakan Koca duyurdu: Felçli hastaya şiddet uygulayan sağlık çalışanları meslekten menedildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tokat'ta özel hastanedeki hastaya kötü muamelede bulunan sağlık çalışanlarına ilişkin verilen cezaların karara bağlandığını açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Bakan Koca, "Tokat'ta faaliyeti halen durdurulmuş olan özel hastanedeki olay sebebiyle yürütülen soruşturma sonucunda, yoğun bakım servisindeki bir hastaya karşı şiddet/ kötü muamele gösteren 2 yoğun bakım çalışanına verilen cezalar Sağlık Meslekleri Kurulunda bugün karara bağlandı." dedi.

"PERSONELLERDEN BİRİ 3 YIL MESLEKTEN MEN EDİLDİ"

Bakan Koca, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Söz konusu 2 sağlık personelinden biri 3 yıl süreyle meslekten men edildi. Süre sonunda, bir sağlık kurumunda çalışabilmesi için, 18 aylık mesleki ve etik eğitimi alma mecburiyeti var ve tekrar bir yoğun bakımda çalışması söz konusu değildir.

"DİĞER PERSONEL ARTIK YOĞUN BAKIMDA ÇALIŞAMAZ"

Sağlık Meslekleri Kurulunun kararına göre, diğer sağlık personeli 6 aylık mesleki eğitimden geçmek zorunda, artık yoğun bakımda çalışamaz. Bağışlanamaz davranışlarıyla toplumu ve sağlık camiasını üzenler, davranışlarının hesabını yargı önünde de mutlaka verecektir."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!