banner2

Görgü tanığı konuştu: Saldırıdan önce binayı boşalttılar

HDP İzmir İl Başkanlığı’ndaki saldırıyla ilgili iddialar gündemde. Dikkat çekici iddialardan biri saldırı sırasında binanın önünde evlat nöbetinde olan Mehmet Laçin'e ait. HDP binasının karşısındaki nöbet çadırında bulunan Laçin'e göre 'HDP'liler saldırıdan hemen önce binayı boşalttı ve Deniz Poyraz'ı kurban etti.'

Gündem 18.06.2021, 11:20 18.06.2021, 14:21
Abone ol

İzmir HDP il binasına düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili dikkat çekici bir iddia ortaya atıldı. İddia'nın sahibi, çocuğu PKK tarafından dağa kaçırılan baba Mehmet Laçin.

Saldırının gerçekleştiği sırada HDP il binası karşısındaki çadırda evlat nöbetinde olan Mehmet Laçin saldırı anıyla ilgili Ulusal Kanal’a yaptığı açıklamalarla gündemde. 

'SALDIRIDAN ÖNCE HDP'LİLER BİNADAN AYRILDI'

2 senedir evlat nöbetinde olan Mehmet Laçin, binaya giren HDP’lileri sima olarak tanıdığı belirtti. Saldırı öncesinde 'gözlüklü', 'ufak boylu' ve 'beyaz gömlekli' olarak tarif ettiği HDP’lilerin binadan ayrıldığını ifade etti.

Laçin Ulusal Kanal’a yaptığı açıklamalarda ''Bu 'gözlüklü' tahminim il başkanı çünkü basına hep o konuşuyordu. Bir o bir de bu 'ufak boylu'. Şimdi bunların yanında biri daha var 'beyaz gömlekli'. Bunlar 3 kişi HDP İl Başkanlığı'ndan çıktı. Demek ki o öldürülen kız (Deniz Poyraz) o anda içeride tek başınaydı. Durum öyle anlaşılıyor. Bu 3 kişiden 'beyaz gömlekli' sola doğru pastanenin önünden Şok'a doğru gitti. Ama 'ufak boylu' ile il başkanı (gözlüklü) koridorda kaldı ve 'gözlüklü'ye benim pankartımı işaret etti. Ondan sonra benim olduğum tarafa geçtiler ve devam ettiler.'' şeklinde konuştu.

'KIZI KURBAN ETTİLER'

Görgü tanığı Mehmet Laçin'e göre olaydan önce binanın boşaltılmış olması, Deniz Poyraz'ın kurban seçilmiş olabileceğinin işareti:

''Bunlar anlaştılar, getirdiler, oraya koydular. Yani o kızı kurban ettiler. Durum onu gösteriyor. İçeride kaç HDP'li varsa çıkardılar, olaydan önce binayı boşalttılar. Olay sırasında ben de dahil çevredekiler, emniyet filan içerinin dolu olduğunu zannettik. Demek ki kız yalnızmış.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!