banner2

Görevi devralan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan ilk mesaj: Enflasyonla mücadeleye önem vereceğiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bu sabah Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görevi törenle Fuat Oktay'dan devraldı. Enflasyonla mücadele mesajı veren yeni Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Enflasyonla mücadeleye önem vereceğiz. Enflasyonun olumsuz etkileri ile karşı karşıya olanları rahatlatmaya dönük politikalara devam edeceğiz." dedi.

Gündem 05.06.2023, 11:59 05.06.2023, 13:04
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonu yaptığı açıklamada yeni kabineyi açıkladı.

Sağlık Bakanı ile Kültür ve Turizm Bakanı değişmedi, 15 bakanlığa ise yeni isim atandı.

Dün yapılan görev değişimlerinin ardından bugün de bakanlıklarda devir teslim törenleri devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bu sabah Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görevi törenle Fuat Oktay'dan devraldı.

FUAT OKTAY: HEPSİNDEN ALNIMIZIN AKIYLA ÇIKTIK

Törende konuşan Fuat Oktay şu ifadeleri kullandı;

Öncelikle hepinize hoş geldiniz diyerek başlamak istiyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye'nin kaderini belirleyecek Seçim gerçekleştirdik. Seçimlerde açık farkla milletimizin teveccühüne nail olduk. Hükümetimize, cumhurbaşkanımıza, AK Parti'ye duyduğu güven dolayısı ile milletimize şükranlarımı sunuyorum. Şerefle yürüttüğüm görevimi Cevdet Yılmaz beye devrediyorum. Ülkemizi ve dünyamızı etkileyecek büyük sınamalardan geçtik. Küresel sorunların üstüne deprem felaketi. Bu felaketin yaralarını sarmak için gece gündüz verilen uğraşlar. Hepsinden alnımızın akı ile çıktık. Ayasofya'nın ibadete açılmasından savunma sanayisine, Togg'a kadar mega projelerin parçası olmamıza fırsat veren cumhurbaşkanımıza güvenleri için şükranlarımı arz ediyorum.

''ÇITA DAHA YUKARI TAŞINACAK''

Farklı konulardaki spesifik çalışmaları büyük gayretle yerine getirdik. Kanun taslakların oluşumunda ortak aklın oluşumuna katkı verdik. Bütçe sürecinde kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyonu gerçekleştirdik. Türki cumhuriyetler başta olmak üzere eylem planlarını yakından takip ettik. KKTC ile işbirliğini toplumsal boyuta yayarak güçlendirdik. Sayın Cevdet Yılmaz beyin bu çıtayı daha da yukarı taşıyacağına eminim. Bundan sonra çok daha iyi işler yapılacağına inancım tamdır. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yol arkadaşlığı yapmış olmamız dolayısı ile zatı devletlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.

CEVDET YILMAZ'DAN İLK MESAJ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

''Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak millete hizmet bayrağını değerli dostum Fuat Oktay’tan devralmak benim içim bir onurdur. Öncelikle Türkiye Yüzyılı kabinesinde cumhurbaşkanı yardımcılığı görevini şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyorum 'Son seçimlerde halkımız bir kez daha yeni yönetim sistemine ‘evet’ demiştir. Bu dönemde, önümüzdeki dönemde yeni yönetim sistemimizin gelişerek, güçlenerek Türkiye’mizin bir kazanımı olarak yola devam edeceğini vurgulamak istiyorum. Milletimiz seçimlerde hem meclis çoğunluğunu cumhur ittifakına vererek hem de cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile yola devam diyerek güçlü iradesini ortaya koymuştur.'' 

''ENFLASYONLA MÜCADELEYE ÖNCELİK VERECEĞİZ''

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi vurgusu yapan ve enflasyonla mücadele mesajı veren yeni Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Bu büyük destek; hem yasamada hem de yürütmede verilen bu büyük destek tabii ki bizim de sorumluluğumuzu, yükümüzü daha da artırmaktadır. Yeni sistemin farkını bir kez daha burada görmüş olduk. Hiçbir koalisyon tartışması yaşanmadan, hiçbir gecikmeye mahal bırakılmadan halka hizmete devam edeceğiz. Bu belirsizliklerin ortadan kalkması aynı zamanda bütün alanlarda hızlı bir şekilde vatandaşımızın beklentilerini karşılayacağımız anlamına geliyor. 2023’te yaşanan bu tarihi seçimlerde demokrasimiz kazanmıştır. Doğusu ile batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle tüm Türkiye kazanmıştır. Dünyanın ve bölgemizin zor bir dönemden geçtiğini biliyoruz. Bu dönemde zorluklar kadar fırsatların da olduğunu biliyoruz. Bu süreçte vatandaşlarımızın hayatını etkileyen enflasyonla mücadeleye özel bir önem ve öncelik vereceğiz. Bir taraftan bunun zaman alacağı bilinciyle enflasyonun olumsuz etkileriyle karşı karşıya olan geniş toplumsal kesimlere dönük politikalarımızı da yine kararlı bir şekilde uygulamaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!