banner2

GÖKSU 'PARALAR NEREDE' DEDİ , İMAMOĞLU ELEKTRİĞİ KESTİ

Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB'nin Meclis toplantısı skandal bir sansüre sahne oldu. İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu konuşurken CHP'li İBB yönetimi iki kez canlı yayını kesti. Bu da yetmeyince elektrikler kesildi.

Gündem 28.05.2021, 12:17 28.05.2021, 12:48
Abone ol
GÖKSU 'PARALAR NEREDE' DEDİ , İMAMOĞLU ELEKTRİĞİ KESTİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bir yıllık faaliyetlerinin ele alındığı İBB Yıllık Faaliyet Raporu İBB Meclisi'nde görüşüldü. Ancak Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB'nin Meclis toplantısı bir skandala sahne oldu.

İMAMOĞLU'NDAN SANSÜR
İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu kürsüde yaptığı konuşmada İBB'nin Yıllık Faaliyet Raporu hakkında görüşlerini açıklarken CHP'li İBB yönetimi iki kez canlı yayını kesti daha sonrasında ise elektrikler kesildi.

"GERÇEKLERİ ENİNDE SONUNDA ANLATACAĞIZ"
Tevfik Göksu Twitter üzerinden duruma tepki gösterdi. Yaptığı açıklamada, "Yayınlar da dursa, elektrikler de kesilse İstanbullular hiç merak etmesin. Gerçekleri eninde sonunda AN-LA-TA-CA-ĞIZ" dedi.

''GERÇEKLERİ ANLATMAYA DEVAM EDECEĞİZ''

"Yayınlarımız da kesilse, elektrikler de kesilse, mikrofonlarımız da kapansa İstanbul'a gerçekleri anlatmaya devam..." ifadelerini kullanan Göksu, "Önce yayın sonra elektrikler kesildi. Ama bilmiyorlar ki, yayınları kesmekle, elektrikleri kesmekle bizim sesimiz kesilmez. Biz milletimizle gönül bağı kurmuşuz." dedi.

İMAMOĞLU'NUN CİDDİYETSİZ TAVRI TEPKİ ÇEKTİ
Göksu'nun kürsüye çıkıp konuşma yaptığı sırada, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ciddiyetsiz tavırları dikkat çekti. İstanbul'un sorunlarının dile getirildiği esnada İmamoğlu'nun ciddiyetsiz tavırları, AK Parti grubu tarafından tepkiyle karşılandı.

İMAMOĞLU'NA EN ZOR SORU: "PARALAR NEREDE?"

Peki Tevfik Göksu konuşmasında İmamoğlu'nu zora sokacak ne sordu? İşte Göksu'nun ''CHP'li İBB yönetimi iki senede toplamda yaklaşık 123 milyar 679 milyon TL konsolide bütçe kullandı" diyerek sorduğu o sorular: 
- İBB yönetimi bu bütçeyi çevre yatırımlarına harcamadı. Peki paralar nerede?
- İBB bu bütçeyi engelli vatandaşlarımıza da harcamadı. O zaman paralar nerede?
- Sayın Başkan paraları sokak hayvanları için de harcamadığınıza göre paralar nerede?
- Bütçe sosyal yardımlara da ayrılmadı. O hâlde paralar nerede?
- Kültür merkezlerini, eğitim merkezlerini kapatmışsınız. Peki bütçeyi nereye harcadınız? Paralar nerede?
- Bütçeyi İstanbul'un en önemli konusu olan deprem hazırlığı için de harcamamışsınız Sayın Başkan. O hâlde paralar nerede?
- Görüyoruz ki ulaşım yatırımlarında da 0 (sıfır) çekmişsiniz. Ulaşıma da kaynak ayırmadığınıza göre paralar nereye gitti?
- Sayın Başkan, bütçeyi yatırıma da ayırmadığınıza göre nereye ayırdınız? Paralar nerede?

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!