Yandex Metrica

Sitede Ara

Gökhan Zan'dan Lütfü Savaş'a tepki: Kendisini çok aklanmış görüyor

Fatih Altaylı'nın programına konuk olan Gökhan Zan, 3 gün sonra bir yıl olacak asrın felaketine ilişkin konuştu. CHP'nin yeniden aday gösterdiği Lütfü Savaş'a tepki gösteren Gökhan Zan, "Ben hiçbir şey yapmadım, kendimde bir sorun bulmuyorum diyor. Kendini çok aklanmış, çok rahat görüyor. Neyin rahatlığı ya? Biz bu kadar isyan ederken sen bu kadar rahat davranamazsın. Bu yüzden Hatay halkı istemiyor, bu yüzden istemiyoruz." dedi.

Gündem

07.02.2024, 08:37

Cumhuriyet Halk Partisi'nde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yeniden Lütfü Savaş'ın aday gösterilmesi büyük tartışmalara sebep olmuştu. 

Asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremleri gerçekleştiğinde 10 yıldır Hatay Büyükşehir’i yöneten Lütfü Savaş'a siyasi ve sanatçıların yanı çok sayıda kişi tepki gösterdi.

Lütfü Savaş'ın aday gösterilmesine tepki gösteren isimlerden birisi de bir dönem Galatasaray ve Milli Takım'da forma giyen Gökhan Zan oldu.

Gökhan Zan, Fatih Altaylı'nın "Kimse yoktu ama en çok kızgınlığınız Lütfü Savaş'a mı?" sorusuna "Evet. Çünkü... 1. Oy verdiğimiz insan, yanında durduğumuz insan, hep birlikte inandığımız, bizlere yüzünü çevirebileceğine inandığımız, sırtını değil... Bu insan bizi orada yalnız bıraktığı için. 1. Hatırlayalım Rönesans rezidans. Yüzlerce insanımız öldü. Ne oldu 'cennetten bir köşe'. Altın makasla açılışına katıldı. Müteahhiti için de idealist bir adam diyen henüz depremin 2., 3. gününde... Yazıklar olsun. Bu mudur oradaki ölen çocuklarımızın sesi olabilecek başkan, bu mudur orada henüz daha kaybolmuş çocuklarımızın, görünmeyen insanlarımızın feryadı... Sen çıkıp bu adam idealist adam diyecek şekilde hangi vicdanla, hangi merhametle, hangi insanlıkla söyleyebilirsin? Neyin idealisti ya?" şeklinde cevap verdi.

15 Temmuz bugün İstanbul'da otobüsler bedava mı? İETT otobüs, metrobüs, metro 15 Temmuz'da ücretsiz mi? 15 Temmuz bugün İstanbul'da otobüsler bedava mı? İETT otobüs, metrobüs,... Haberi Görüntüle

''İSYANIMIZ BU YÜZDEN''

Gökhan Zan devamında "Ya da diğer emlak konutlarının sahipleri, müteahhitleri... Sen demedin mi; 'Ben villada oturuyorum' daha geçen bir kanalda yapılan röportajda Sayın Lütfü Savaş... 'Ben konteynerde kalıyorum' dedin, buna Hatay halkı zaten inanmıyor. Ama bir başkasına inandırdın mı onu bilemem Hatay halkının dışında. Diyor ki bir villan vardı diye soruldu kendisine sordular; bir arkadaşımın dedi, profesör bir arkadaşımın. Soruyorum ben şimdi Lütfü Savaş'a... O profesör arkadaşın kim açıklasana. Özat değil mi? Özatlar Ankara'da iki tane Antakyalı kadınımızın AVM'de yakaladığı adam değil mi? Onu söylesene sayın Lütfü Savaş. Niye söylemiyorsun? İsyanımız işte bu yüzden." dedi.

Türkiye Avusturya'yı yenerse rakibi kim olacak? Türkiye Avusturya'yı yenerse rakibi kim olacak? Haberi Görüntüle

''SEÇİLECEK BAŞKANIN HERKESE HİTAP ETMESİ LAZIM''

Sözlerine devam eden Gökhan Zan, ''Benim derdim, şu anda Hatay’ın doğru aday üzerinde birleşmesidir. Bunun adı Hatay ittifakı olsun. Seçilecek başkanın herkese hitap etmesi lazım. Herkes tarafından sevilen, sayılan, yok olan bir şehrin inşası için yüzünü halka dönebilecek ve onlarla istişare edecek bir figüre ihtiyacımız var. STK’ları, dernekleri, sendikaları, kanaat önderleri, iş insanlarıyla birlikte mutlaka ama mutlaka bir aday göstereceğiz.'' çağrısında bulundu.

Suriye Geçici Hükümeti Başbakanı Abdurrahman Mustafa'dan açıklama: 'Tüm Türk halkından özür diliyorum' Suriye Geçici Hükümeti Başbakanı Abdurrahman Mustafa'dan açıklama: 'Tüm Türk halkından... Haberi Görüntüle

''KENDİNİ ÇOK AKLANMIŞ GÖRÜYOR''

Gökhan Zan "Ben hiçbir şey yapmadım, kendimde bir sorun bulmuyorum diyor. Kendini çok aklanmış, çok rahat görüyor. Neyin rahatlığı ya? Biz bu kadar isyan ederken sen bu kadar rahat davranamazsın. Bu yüzden Hatay halkı istemiyor, bu yüzden istemiyoruz." dedi.

Hatay’da Lütfü Savaş aday olduktan sonra diğer 5 CHP’li aday adayı ortak bildiri yayımlamıştı. Bildiride, “Bu depremin sorumlusu Lütfü Savaş’tır, bunu kabul etmiyoruz” demişlerdi.

Provokasyoncular amaçlarına ulaşamayacak! Bakan Yerlikaya duyurdu: 474 kişiye gözaltı! Provokasyoncular amaçlarına ulaşamayacak! Bakan Yerlikaya duyurdu: 474 kişiye gözaltı! Haberi Görüntüle

ÖZGÜR ÖZEL: ALTERNATİF BULAMADIK

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Lütfü Savaş'la ilili yapılan eleştirilere şu yanıtı vermişti;

''Deprem meselesinde nasıl bir sorumluluğu var onu bilmiyorum. Ben Hataylılara sordum. Kırsaldan acayip oy alıyor ve başka isimleri koyduğumuzda kaybediyoruz. Alternatif bulamadık. Hatta il başkanı, ilçe başkanları bana yazı yolladılar, 'Geciktikçe seçim zora giriyor. Önümüzü açın, seçimi alacağız.' diyorlar. Belediyecilikten anlamayan birisinin bu süreçte yapamayacağını söylüyorlar. Çok uğraştık, dört kez ölçtük.''

BYD fabrikası nerede hangi ilde kurulacak? BYD Türkiye'de fabrika mı kuracak? BYD fabrikası nerede hangi ilde kurulacak? BYD Türkiye'de fabrika mı... Haberi Görüntüle

''TARTIŞILACAK BİR ADAY DEĞİLİM''

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, adaylığının açıklanmasından sonra katıldığı televiyon programında kendisine yönelik eleştirilere yanıt vermişti. Lütfü Savaş, yaptığı açıklamada "Ben tartışılacak bir aday değilim ama maalesef CHP'de fazla demokrasi var." ifadelerini kullanmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

0

1

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading