banner2

Göçmen videolarında FETÖ parmağı! Halkı galeyana getirip sokağa dökmek istiyorlar

Özellikle son aylarda, toplumu galeyana getirmek için yoğun olarak servis edilen sığınmacı videolarında FETÖ'nün parmağı çıktı. EGM'nin son belirlemelerine göre Suriyeli, Pakistanlı veya Afgan’mış gibi hesap açan FETÖ teröristleri, ayaklanma çıkarmayı amaçlıyor.

Gündem 17.04.2022, 14:15 17.04.2022, 14:22
Abone ol
Göçmen videolarında FETÖ parmağı! Halkı galeyana getirip sokağa dökmek istiyorlar

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Suriyeli, Pakistanlı veya Afgan sığınmacı gibi davranarak provokasyon amaçlı açılan “operasyon hesaplarını” teker teker ifşa etti.

YURT DIŞINDAN ORGANİZE EDİYORLAR

Yapılan incelemede hesapların çoğunluğunun yurtdışına kaçan FETÖ’cüler tarafından kullanıldığı ortaya çıktı.

EGM Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, söz konusu hesapların terör örgütü bağlantılarını ortaya çıkarmak için kapsamlı incelemeye aldı.

DİĞER TERÖR ÖRGÜTLERİ DE İŞİN İÇERİSİNDE

EGM’den yapılan açıklamada paylaşımların  provokasyon amaçlı yapıldığına dikkat çekilerek, hesapların FETÖ olmak üzere diğer terör örgütleriyle iltisaklı olduğunu belirtildi.

HALKI TAHRİK EDİYORLAR

Açıklamada, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nca, kanunların verdiği yetki çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla, internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetlerinin yürütüldüğü kaydedildi. 

Yapılan devriyelerde, yurtdışından başta FETÖ ve diğer terör örgütleriyle iltisaklı olduğu değerlendirilen ve Sosyal Medya platformlarında Suriyeli sığınmacıların adı kullanılarak açılan “operasyon hesapları” ile halkı tahrik ederek provokasyon çıkarılmaya çalışıldığına dikkat çekilerek, “Sosyal medya üzerinden halkı kin ve nefrete yönelten hesaplar ile ilgili ivedilikle çalışma başlatılmış olup bu tür paylaşımlar ile halkımız ve Suriyeli sığınmacıların karşı karşıya getirilmesine asla müsaade edilmeyecektir” denildi.

70 KADAR HESAP DEŞİFRE EDİLDİ

Yapılan çalışmaların ardından söz konusu hesaplarla ilgili yasal işlem başlatıldı. Şu ana kadar 70’in üzerinde hesabın deşifre edildiği, bu hesapların yurt dışından açıldığı ve FETÖ’cüler tarafından kullanıldığı vurgulandı.

ÖRNEKLERLE ANLATILDI

Açıklamada örnek olarak Suriyeliler Halk P. hesabı tarafından yapılan, “Türkiye bizim toprağımız, Ümit Özdağ halkımızı tehdit ederek gerekirse zorla göndeririz diyor, asıl biz sizi zorla göndereceğiz, isterseniz deneyin, biz ülkenizde milyonlar olduk, korkmuyoruz” ve “Hatay şehir merkezinin yüzde 90’ı bizim, Kilis ve Gaziantep de öyle, şehirleriniz artık halkımızın, tek bir Türk bile kalmadı neredeyse, nüfusu tamamen bizden oluşuyor, ekmeğinizi bile bizden alıyorsunuz, Erdoğan Türk vatandaşlığı bile verdi bize, siz kimsiniz ki?” paylaşımları yer aldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!