banner2

Girdiği 18 seçimi kazandı! Ali İhsan Yavuz 13 madde ile anlattı: Neden hep Erdoğan kazanıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1994 yılından bu yana girdiği tüm seçimlerde rakiplerini açık ara yenerek zafer kazandı. Vatandaşların her zaman lider olarak görmek istediği Erdoğan'ın başarısının sırrını AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz 13 madde ile tek tek sıraladı.

Gündem 30.05.2023, 12:38 30.05.2023, 14:56
Abone ol
Girdiği 18 seçimi kazandı!  Ali İhsan Yavuz 13 madde ile anlattı: Neden hep Erdoğan kazanıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerinin ardan 28 Mayıs'ta da Millet İttifakı adayı Kemak Kılıçdaroğlu'nu açık ara fark atarak seçimin kazananı oldu. 2018'den bu yana yaşanan kur ve pandemi salgını ile depremin neden olduğu olumsuz etkilerine karşı Erdoğan yine girdiği seçimde vatandaşın tercih ettiği lider oldu. AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz,  Erdoğan'ın 28 Mayıs zaferini ve Erdoğan'ın girdiği her seçimi kazanmasını madde madde anlattı.

DÜNYA BAŞARISININ SIRRINA ODAKLANDI 

1994'ten itibaren girdiği her seçimden zaferle çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan 28 Mayıs'ta yeni bir zafere imza attı. Türkiye Yüzyılının kapılarının açıldığı 100 yıllık zafer dünya tarafından çok yakından takip edildi.Tüm dünya Erdoğan'ın girdiği tüm seçimlerde kazanmasının başarısına odaklandı. 21 yıllık iktidarı döneminde 18'inci zaferinin sırrını 13 maddede özetleyen Ali İhsan Yavuz Erdoğan'ın zaferinin birinci sırrının azim, kararlılık ihlas ve samimiyet içinde hareket etmesi olarak değerlendirdi.

TAVİZ VERMİYOR 

Cumhurbaşkanının ilkeli duruşunun altını çizen Yavuz, " Ne pahasına olursa olsun ilke ve değerlerinden asla taviz vermiyor" diyerek başarının sırrı olarak nitelendirdiği 13 maddeyi şu şekilde paylaştı:

1.Tam bir azim, kararlılık, ihlas ve samimiyet içinde hareket etmesi.

2. Zaferden değil seferden sorumlu olduğuna inanarak ancak zafer için çalışmanın da şart olduğunu bir an için bile aklından çıkartmayarak geceli gündüzlü çalışması.

3. Kendisi çok karizmatik ve çok deneyimli bir lider olmasına rağmen, ekip çalışmasını, kolektif ruhu ve istişareyi hep mühimsemesi.

4. Yaptığı her işte Allah'ın rızasını gözeterek, Halka hizmet etmenin Hakk'a hizmet etmek olduğu inancına sahip olması.

7 GÜN 24 SAAT ÇALIŞMASI 

5. Teşkilatın gücüne inanarak, her zaman iyi ve güçlü bir teşkilat için uğraş vermesi.

6. Ne pahasına olursa olusun ilke ve değerlerinden asla taviz vermemesi.

7. "Sizin için ancak çalıştığınızın karşılığı vardır." Ayeti kerimesine uygun davranarak, 7 gün 24 saat çalışması. Ancak elinden geleni yaptıktan sonra da tam bir tevekkül içinde olması.

8. "Önemli bir işi bitirince hemen diğerine koyul." ilahi fermanını kulağına küpe yapmış olması.

9. "Her güçlüğün yanında bir kolaylık var." anlayışı içinde, hangi zorlukla karşılaşırsa karşılaşsın asla yılmaması ve ümitsizliğe düşmemesi.

İNSANLARLA BİRLİKTE SİYASET YAPIYOR 

10. Hep yerli olandan yana, hep milli olandan yana, hep haklı olandan yana ve hep doğru olandan yana tavır alması.

11. Milletin rotasını kendi rotası görerek, toplumun her kesiminden insanlarla birlikte siyaset yapıyor olması.

12. Mazlum ve mağdur olanlardan yana tavır alarak kimsesizlerin kimsesi ve sessiz yığınların sesi olması.

13. Adalet, hakkaniyet, ehliyet ve liyakat kavramlarının kendisinde bir başka anlam ifade etmesi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!