banner2

Gerici zihniyet hortladı! Kadıköy'de kafede başörtülü müşteriler içeri alınmadı

Kadıköy'de LGBT destekçisi olduğu ortaya çıkan Boden adlı cafe, başörtülü olduğu gerekçesiyle müşterileri içeriye almadı. Sosyal medyada yer alan görüntülere tepkiler çığ gibi...

Gündem 18.08.2022, 13:52 18.08.2022, 13:52
Abone ol

Kadıköy'de LGBT destekçisi olduğu ortaya çıkan Boden adlı kafede skandal bir olay yaşandı. 

İKİ BAŞÖRTÜLÜ MÜŞTERİYİ GERİ ÇEVİRDİ

Dilan isimli İşletme Müdürü, başörtülü oldukları gerekçesiyle Akademisyen Arzu Somalı ve tesettürlü bir arkadaşını geri çevirdi.

'BİZ İNSAN AYIRIYORUZ'

Milat'ın aktardığı habere göre, Arzu Somalı boş masa olduğunu belirtince ‘biz insan ayırıyoruz, sizin gibileri almıyoruz’ sözleriyle karşılaştı. Bu sırada kafeye giren bir başka başı açık müşteriye boş masamız var diyerek masalardan birine oturtan İşletme müdürüne kafenin sahibi de katıldı. LGBT bayrağı da mekanda başörtülülere neden negatif ayrımcılık yaptığını gözler önüne sermiş oldu.

'BU NASIL BİR TERBİYESİZLİK?'

Herkesin gözü önünde başörtülü olduğu için rencide edilen Arzu Somalı, “Bu çağda bu gerici kafa, Kadıköy’de kafe işletiyor. İşletme başörtülülere düşmanca tavır sergiliyor ve açıkça ‘insan ayrımı yapıyoruz. Biz müşteri seçebiliriz, siz de istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz” diyerek herkesin içinde rahatça konuşabiliyor. Üstelik bizimle konuşurken yüzümüze bile bakmadılar. Bu nasıl bir saygısızlık, nasıl bir terbiyesizliktir? Bunun mutlaka hukuki bir yaptırımı olmalı" diye konuştu.

Arzu Somalı

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!