banner2

Gelibolu-Eceabat arası 25 dakikaya düşüyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışını yapacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılacak olan Çanakkale'de Gelibolu-Eceabat yolu ile seyahat süresinin 25 dakikaya düşeceğini belirtti.

Gündem 17.03.2023, 15:42 17.03.2023, 16:38
Abone ol

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremde ağır hasar alan Adıyaman'da gazetecilere açıklamada bulundu.

271 BİN PERSONEL ÇALIŞMALARDA GÖREV ALDI 

Depremin ilk gününden itibaren 35 bin 250'si arama kurtarma olmak üzere 271 binin üzerinde personelle özverili çalışma yürüttüklerini dile getiren Karaismailoğlu şu sözlere yer verdi: 

Milletimizle birlikte artçı depremler, çetin kış şartları ve soğuk dahil her şeye göğüs gerdik; bir an dahi milletimizi yalnız bırakmadık, bırakmayacağız. Şu anda da acil eylem planlarımızı işletiyoruz. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını anında karşılayabilmek üzere kurduğumuz saha tarama sistemi devrededir. Bu sayede ihtiyaçları tespit ediyor, ne oranda karşılandıklarını görüyor ve gerekli yerlere takviyelerimizi sürdürüyoruz. Her geçen gün daha da organize olarak çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyor ve açılan yaraları sarıyoruz.

2 MİLYON ARAÇ MALKARA-ÇANAKKALE OTOYOLUNU KULLANDI 

Diğer yandan, 18 Mart'ın Çanakkale Zaferi'nin 108'inci ve 1915 Çanakkale Köprüsü'nün 1'inci açılış yıl dönümü olduğunu vurgulayan Bakan Karaismailoğlu şu sözleri kaydetti: 

Yarın, hem şanlı Çanakkale Zaferi'mizin 108'inci yıl dönümü, hem de ecdada saygı, geleceğe armağan olarak nitelendirdiğimiz 1915 Çanakkale köprümüzün açılışının 1'inci yıl dönümü. Tasarım ve mühendislik anlamında enlerin ve ilklerin köprüsünü inşa ettik ve ülkemizin bütünsel kalkınma hamlesi için dev bir adım olan bu eserimiz meyvelerini veriyor. Bugüne kadar 2 milyon 200 bin araç, 1915 Çanakkale köprümüz sayesinde kara yolunu kesintisiz şekilde kullandı. 2 milyona yakın araç ise Malkara-Çanakkale Otoyolu'nu kullandı. Böylece bölge ekonomisi canlandı, turizme, tarıma ve istihdama önemli katkılar sağlandı. Sonuçta ülkemiz kazandı, milletimiz kazandı.

GELİBOLU-ECEABAT 25 DAKİKAYA DÜŞECEK

Bakan Karaismailoğlu, yarın açılacak olan Çanakkale'de Gelibolu-Eceabat yoluyla seyahat süresinin 25 dakikaya düşeceğini ifade ederek, şöyle konuştu:

Yarın ayrıca Çanakkale'de GELİBOLU-ECEABAT Devlet Yolu'nun açılışını da gerçekleştireceğiz. 47,5 kilometrelik Gelibolu-Eceabat Yolu Projesi'nin 32 kilometrelik bölümünü, halkımızın hizmetine açıyoruz. Çanakkale Savaşları'nın gerçekleştiği Gelibolu Tarihi Alanı, şehitlik ve anıt gibi önemli noktaların yanı sıra 1915 Çanakkale Köprüsü'ne de ulaşımı sağlayan Yol, toplam 5 bin 351 metrelik 4 tünele de ev sahipliği yapıyor. Seyahat süresini 45 dakikadan 25 dakikaya düşüren Gelibolu-Eceabat Yolu, 18 Mart Cumartesi günü Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle hizmete açılıyor. Bizler Çanakkale Zaferi'nin ruhuna saygımızı, onun sayesinde iradesine sahip çıkmış milletimize hizmet ederek gösteriyoruz, göstereceğiz. Bu, Adıyaman'da da böyledir. Hatay'da da böyledir, Kahramanmaraş'ta da böyledir. Şanlıurfa'da da böyledir. 81 ilimizin 81'inde de böyledir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!