banner2

Gelecek Partisi'nden İstanbul Sözleşmesi açıklaması: Süratli şekilde dönmemiz kadar normal bir şey olamaz!

Altılı masada fikir ayrılığına neden olan İstanbul Sözleşmesiyle ilgili Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ümit Yardım açıklamada bulundu. Yardım İstanbul Sözleşmesi'ne dönmenin normal bir şey olduğunu ifade etti.

Gündem 29.03.2023, 10:10 29.03.2023, 17:05
Abone ol
Gelecek Partisi'nden İstanbul Sözleşmesi açıklaması: Süratli şekilde dönmemiz kadar normal bir şey olamaz!

Türkiye, 14 Mayıs seçimlerine yavaş yavaş yaklaşırken Altılı masada geçtiğimiz haftalarda 'İstanbul Sözleşmesi' anlaşmazlığı çıktı.

MASADA İSTANBUL SÖZLEŞMESİ KRİZİ!

Özellikle CHP ve İyi Parti'den seçimin kazanılması durumunda İstanbul Sözleşmesi'ne geri dönüleceği yönünde açıklamalar yapılırken, Saadet Partisi'nin diğer partilerle bu konuda anlaşmadığı biliniyor. İstanbul Sözleşmesi konusunda masada belirsizlik sürerken, Gelecek Partisi  Genel Başkan Yardımcısı Ümit Yardım'dan konuyla ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. 

"SÜRATLE DÖNMEMİZ KADAR NORMAL BİŞEY OLAMAZ"

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ümit Yardım, İstanbul Sözleşmesi'ne dönmenin Avrupa Konseyi üyeliğinin bir unsuru olduğunu ifade etti. Yardım, İstanbul Sözleşmesi'ne dönülmesinin son derece normal bir şey olduğunu da sözlerine ekledi. "Dolayısıyla İstanbul Sözleşmesi’ne süratli şekilde dönmemiz kadar normal bir şey olamaz" diyen Yardım, sözlerini şöyle devam etti; 

Bir kere İstanbul Sözleşmesi’ne ya da Avrupa Konseyi’nin başka sözleşmelerine dönmek veya katılmak bizim Avrupa Konseyi üyeliğimizin bir unsurudur. Çünkü biz Avrupa Konseyi’nde kurucu ülkeyiz. Ama şunu da söyleyebilirim, şayet bu tür metinler, Avrupa Konseyi’nin bütün metinleri kutsal metinler değil. Değiştirilemez, üzerinde düşünülemez ve tartışılamaz metinler asla değil. Bütün bu sözleşmeler farklı bir görüş olabiliyorsa bunlara da açık. Dolayısıyla İstanbul Sözleşmesi’ne süratli şekilde dönmemiz kadar normal bir şey olamaz, ama şunu da söyleyelim eğer bu sözleşmenin içinde bazı unsurlar halkımızın bazı kesimlerini rahatsız ediyor ise, bizim bunları dinlemek borcumuzdur.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!